В американських колах з’явилися сумніви щодо можливості України утримувати свої позиції в Курській області на тривалий термін. Про це повідомляє газета New York Times, посилаючись на дані офіційних осіб США.
“На скільки далеко Україна може просунутися в Росію і як довго вона планує залишатися там, неясно”, — зазначають джерела видання.
Як повідомляє New York Times, українські сили не побудували таких обширних траншей, які були б необхідні для захисту особового складу і техніки від ворожого вогню, якщо Росія зможе зібрати достатню вогневу міць для відбиття атаки. Вони не встановили мінні поля, щоб уповільнити контратаки, і не спорудили загородження для стримування російських танків.
“Те, що війна показала нам до цих пір, це те, що спосіб уповільнити армію — це ‘глибока оборона’. Якщо вони не будуть захищати територію, використовуючи суміш траншей і мін, утримати територію буде практично неможливо”, — сказав Сет Г. Джонс, старший віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Крім того, чим більше території захоплює Україна, тим складніше її захищати приблизно 10 000 українських солдатам, заявили американські чиновники та аналітики.
Однак чиновник Пентагону зазначив, що затримка в будівництві укріплень не обов’язково означає, що Київ не має наміру утримувати територію в Росії.
“Україна може спробувати побудувати оборонні позиції ще глибше в Росії, розширивши захоплену територію, щоб додати її до буферної зони Зеленського”, — сказав чиновник військового відомства США.
Він також зазначив, що початкова атака українців “перевершила їхні початкові цілі, і тепер у них більш спонтанна стратегія, яка скористалася повільною та розрізненою реакцією Росії”.
За словами чиновників, Росії, ймовірно, потрібно від 15 до 20 бригад — не менше 50 000 солдатів — щоб витіснити Україну з Курської області, і на даний момент таких сил у Курській області немає.
Водночас деякі американські офіційні особи зазначають, що чим більше території Україна намагається захопити на заході Росії, тим більший ризик надмірного розширення її ліній постачання і зони протиповітряної оборони. Переміщення додаткових сил у Курську область створює слабкі місця уздовж лінії фронту на сході України.
“Україна розширила лінію фронту, що несе певний ризик, оскільки потребує більше персоналу і техніки для утримання цієї лінії, що, в свою чергу, може виснажити інші частини фронту або, що більш імовірно, скоротити їх доступні резерви”, — сказав Джеймс Рендс, аналітик британської розвідувальної компанії Janes.