У Трампа заговорили про майбутнє українських територій

Спецпредставник Дональда Трампа Стів Віткофф зробив резонансну заяву щодо майбутнього статусу окупованих Росією українських територій. В інтерв’ю Такеру Карлсону він назвав це питання “найбільшою проблемою в цьому конфлікті” та припустив, що світова спільнота має розміщення з тим, чи визнає російську окупацію.

Віткофф наголосив, що Крим, Донецька, Луганська та ще дві області (ймовірно, йдеться про Запорізьку та Херсонську) є “російськомовними регіонами”, на території яких нібито відбулися референдуми, де “переважна кількість людей висловила бажання бути під російським керівництвом”. Втім, він не згадав, що ці так звані “референдуми” проводилися під дулами російських автоматів, без міжнародного визнання та в умовах, коли більшість населення через війну була змушена покинути свої домівки.

На думку Віткоффа, проблема цих територій “завжди існувала”, але нібито про неї ніхто не хоче говорити. Він порівняв це зі “слоном у кімнаті” і повідомив, що головне питання – це конституційні обмеження України щодо можливості відмови від своїх земель. Він також припустив, що політичне майбутнє Володимира Зеленського залежить від того, чи зможе він піти на поступки в цьому питанні.

Росія з початку повномасштабного вторгнення 2022 року неодноразово заявила, що вимагає визнання своєї окупації. Москва продовжує пропагувати тезу про те, що Україна має “відмовитися” від територій, які насправді залишаються невід’ємною частиною української держави, що закріплено міжнародним правом.

Україна категорично заперечує будь-які територіальні поступки та наголошує, що питання відновлення суверенітету є принциповим. Київ неодноразово заявив, що один іноземний лідер не має права вирішувати долю українських земель без згоди українського народу.

Варто зазначити, що раніше сам Дональд заявив, що США ведуть з Україною переговори щодо територіальних питань Трампа. Він натякнув, що в рамках «завершення війни» можуть бути деякі варіанти втрати частини тимчасово окупованих територій. Ці заяви викликали обурення як серед українського керівництва, так і серед міжнародних партнерів Києва.

Позиція Заходу щодо цього питання залишається чіткою: ООН та держава західних держав не визнають анексію українських територій та підтримують суверенітет і територіальну цілісність України. У свою чергу Росія продовжує використовувати питання окупованих регіонів як інструмент тиску та намагається змусити світ визнати її загарбницьку політику.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Командування 110-ї бригади підозрюють у розкраданні мільйонів на доплатах

У 110 окремій механізованій бригаді імені Марка Безручка викрито...

У Київській області не освоїли 40 мільйонів на житло для сиріт

У 2024 році Київщина отримала від держави понад 79...

НАЗК викрило ознаки незаконного збагачення у заступника міністра, суддів і депутатів

НАЗК прозвітувало про результати повних перевірок декларацій за травень...

Співачка Дорофєєва заявила про проблеми зі здоров’ям та емоційне вигорання

Українська співачка Надя Дорофєєва відверто поділилася своїм емоційним станом...

Львівський бізнесмен Свіщов виявився колишнім кримінальним авторитетом

Редакція видання 360ua.news розпочала серію публікацій із циклу “Львівська...

Нову керівницю Уманського університету звинувачують у зловживаннях і плагіаті

Призначення Владилени Сокирської тимчасовою виконувачкою обов'язків ректора Уманського національного...

Кількість судових справ про самостійне батьківство різко зросло після початку повномасштабної війни

В Україні стрімко зросла кількість судових справ, у яких...

В Одесі чоловік поранив військового ТЦК ножем під час втечі

В Одесі стався тривожний інцидент за участі військовослужбовця та...