У Врадіївці корупція освіти поставила під загрозу життя дітей

У Врадіївці, що на Миколаївщині, ситуація, пов’язана з облаштуванням укриття у Покровському ліцеї, стала предметом гострих обговорень серед місцевих жителів. Порушення вимог законодавства та можливі корупційні зловживання призвели до того, що встановлене укриття стало небезпечним для учнів.

У липні 2023 року було оголошено тендер на встановлення найпростішого укриття в Покровському ліцеї, оскільки раніше заклад не мав такого захисного об’єкта. Тендер виграво ТОВ “СУЧАСНІ БЕТОННІ РІШЕННЯ” з Києва, однак подальші події навколо виконання цього контракту викликають чимало питань.

Проблеми почалися вже з самого початку, коли укриття було встановлено наземним способом, що є порушенням вимог ДБН і ДСТУ, які вимагають, щоб такі споруди були вкопаними. ДСНС і Держспоживслужба відмовилися підписати акт про прийняття укриття в експлуатацію, адже воно не відповідало вимогам безпеки. Незважаючи на ці застереження, керівництво ліцею, ймовірно, через корупційні інтереси, прийняло рішення про введення укриття в експлуатацію і відкрило школу для навчання у вересні 2024 року.

На додаток до небезпечного встановлення укриття, активісти та місцеві жителі вказують на численні корупційні зв’язки в освітній сфері Врадіївської селищної ради. Як стверджують місцеві жителі, депутат Ігор Сало, який часто виграє тендери на установку вікон та дверей в школах, також був причетний до призначення керівника відділу освіти, що сприяло розвитку корупційних схем.

Одним із найбільших порушень є закупівля укриттів для навчальних закладів, де компанія-підрядник “СУЧАСНІ БЕТОННІ РІШЕННЯ” могла мати сумнівні зв’язки з органами місцевого самоврядування. Справа в тому, що фірма має кілька кримінальних справ, і її діяльність неодноразово ставала предметом розслідувань за підозрою в привласненні бюджетних коштів.

У ситуації з Покровським ліцеєм активісти звернули увагу на непідписання актів ДСНС і Держспоживслужбою. Це підтверджує, що укриття не відповідало встановленим стандартам. Місцеві жителі, серед яких вчителі-пенсіонери Тетяна та Микола Мочарські, вирішили звернутися до правоохоронців і відповідних органів, однак ситуація досі залишається без змін.

Не менш обурливою є реакція місцевої влади. Попри численні запити, викликані порушеннями, директор Покровської гімназії продовжила навчання в очному форматі, навіть не маючи належно сертифікованого укриття, а батьки учнів були змушені підписувати документи, у яких всі ризики брали на себе.

Така ситуація на Врадіївщині вже давно стала символом безкарності і корупції. Адже це не перше порушення у освітній сфері, але саме небезпечне укриття для учнів стало символом кризи в управлінні на місцях.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Напад на військового ТЦК в Одесі: чоловік застосував газ і відкрив вогонь

В Одесі 28-річний житель Березівського району напав на військовослужбовця...

Штурми Білогорівки та Часового Яру: втрати Росії перевищили 20 тисяч

За період із квітня 2024 року по лютий 2025...

Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор

Попри санкції президента Володимира Зеленського проти "Альфа-Банку" та його...

В Україні прогнозують потепління з початку березня: температура сягне +16°C

Останні дні лютого в Україні ще залишатимуться холодними, однак...

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го...

Британія планує розмістити 30 тисяч миротворців ЄС в Україні: чому план може не реалізуватися

Великобританія розглядає можливість запропонувати США план розміщення 30 тисяч...

США представили в ООН проєкт резолюції до третьої річниці війни в Україні: три ключові пункти

До третьої річниці війни Росії проти України Сполучені Штати...

Маріупольський порт став центром крадіжки українського вугілля: 88 вагонів вивезено загарбниками

До тимчасово окупованого маріупольського порту прибуло 88 вагонів українського...