Уже більше двох років Україна змушена чинити опір агресії Росії на своїй території, але питання про наявність чіткої стратегії закінчення війни залишається актуальним.
За словами аналітиків, Захід має лише елементи тактики щодо військового конфлікту в Україні, але відсутня цілісна стратегія, спрямована на досягнення мирного розв’язання, вважає політолог Володимир Фесенко.
Захід залишається ключовим союзником України. “Наші союзники випрацювали елементи тактики та реагування на ту чи іншу ситуацію на фронті. Можна видокремити дві доволі чіткі настанови, якими керується Захід. Їх нещодавно озвучував Джо Байден. Перша – не дозволити Україні програти, але допомагати так, щоби уникнути прямого зіткнення з Росією. Друга – не допустити застосування Росією ядерної зброї. Але що стосується стратегії досягнення стійкого миру, то вона відсутня. Щонайменше, у публічному просторі про наявність такої стратегії ми нічого не чуємо”, — заявив Володимир Фесенко.
Політолог відзначив, що станом на зараз є прагнення вирівняти ситуацію на фронті за рахунок європейської та американської допомоги, але залишається відкритим питання, як виходити на мирні перемовини без хоча б часткової перемоги та суттєвих успіхів України.
По результатм опитування 57% громадян Росії допускають можливість початку нової світової війни. Як показало опитування дослідницької групи Russian Field, головним противником РФ в потенційному глобальному конфлікті 71% росіян назвав США. До списку противників також потрапили Велика Британія (40%), Франція (39%), Німеччина, Польща та країни Балтії.
Україну як противника бачать лише 12% росіян. Основними союзниками Росії у світовій війні опитані назвали Китай (58%), Білорусь (48%), Іран (21%) та КНДР (20%).