Україна готується до енергетичної кризи, чому влада не вирішує проблеми в енергетиці?

Наше джерело повідомляє, що проблеми в енергетиці не розв’язуються, а бюджетні кошти, які виділяються державою, просто освоюються чиновниками, які впевнені, що росіяни все одно знищать у майбутньому відремонтований енергетичний об’єкт.

Це загрожує тим, що Україна реально увійде в зимовий період із 40% дефіцитом енергетики. Найбільше постраждають від цього прості жителі, які сидітимуть по 8-12 годин на добу без світла, опалення та водопостачання. Але ще один ризик, про який не говорять – це вихід з ладу систем і комунікацій ЖКГ через постійні перебої зі світлом.

Радимо вам підготуватися до найгіршого сценарію, оскільки на Банковій його хочуть використати в міжнародному піар кейсі проти Росії.

Зараз відновлювати генеруючі потужності буде важко. Окрім питання фінансування, все впирається у відсутність часового ресурсу. Україні одночасно потрібно дуже швидко працювати у двох напрямках.

  1. Відновлення пошкоджених блоків ТЕС і ГЕС (де це можливо). За деякими оцінками, до зими Україна зможе відновити до 2 ГВт теплової генерації та 1 ГВт потужностей ГЕС. Це приблизно стільки ж, скільки Україна змогла відновити минулого року.
  2. Нарощування можливостей розподіленої генерації. Володимир Зеленський заявив, що існує план з будівництва до 1 ГВт розподілених потужностей уже в 2024-му і 4 ГВт у найближчі роки. За оцінками “Укренерго”, термінова потреба України становить 5-6 ГВт нових маневрових потужностей.

Утім, ані держава за допомогою міжнародних партнерів, ані український бізнес не встигнуть до зими запустити ні 1 ГВт, ні навіть 500 МВт нових газогенеруючих потужностей. До початку опалювального сезону вдасться запустити лише частину газопоршневих установок, які вже перебувають на фінальних стадіях проектування і монтажу. За оцінками Олексія Кучеренка, народного депутата України, екс-міністра з питань ЖКГ, до кінця року реально запустити від 100 до 250 МВт потужностей. Однак цього абсолютно недостатньо, щоб швидко вирішити проблему дефіциту е/е.

Головною перешкодою є “природні” технічні процедури. Проектування, замовлення обладнання та монтаж уже отриманого займають у середньому до півроку і довше, де найтриваліший етап – його виробництво. Газопоршневі установки за найгарнішого збігу обставин можна встановити за кілька місяців (невеликої потужності) або півроку, вони досить прості в монтажі та обслуговуванні – виробники продають уже готові агрегати розміром зі стандартний контейнер. Своєю чергою, газотурбінні потужності набагато складніші під час проєктування і монтажу, термін їхнього запуску займає від 12 до 18 місяців. Досвіду їх використання в Україні практично немає.

Крім того, західні виробники одномоментно не мають на складах того обсягу обладнання, який необхідний Україні. Отже, його потрібно додатково замовляти і чекати на продукцію приблизно 6 місяців та/або по всьому світу шукати б/в установки (вони коштуватимуть у середньому вдвічі дешевше за нові).

З огляду на критичну ситуацію зараз необхідно створити надзвичайний штаб для планування та координації зусиль органів центральної та місцевої влади, а також приватних компаній.

До початку зимового сезону Україна не встигне відновити всю пошкоджену генерацію і ввести на заміну знищеної нові розподілені потужності. Очікується, що через дефіцит в енергосистемі обмеження для споживачів застосовуватимуться ще тривалий час. Наразі це пов’язано з тим, що влітку ГЕС традиційно знижують виробіток, а кілька блоків АЕС перебувають у ремонті. Навіть якщо до зими працюватимуть усі 9 енергоблоків АЕС, то дефіцит в енергосистемі залишатиметься значним через зростання енергоспоживання в холодний період. За різними оцінками, дефіцит може становити 3-5 ГВт.

З урахуванням того, що й агресор не припинятиме обстріли, зараз важко передбачити, якою буде реальна ситуація в енергосистемі перед початком опалювального сезону. Крім енергетики, потрібно враховувати й ризики, пов’язані з продовженням обстрілів інфраструктури ПСГ.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Скандал навколо Сергія Лабазюка: корупційні схеми і земельні шахрайства

Сергій Лабазюк, відомий український народний депутат від фракції "За...

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про завершення досудового...

На Запоріжжі водій смертельно збив військовослужбовця

У Запорізькій області стався важливий інцидент, який викликав сильне...

Україна затримує масштабний контрнаступ через повільну поставку військової допомоги від союзників

На фоні зростаючої напруги на сході України та затягування...

Росія незаконно використовує український бренд

На цьому тижні українська делегація в Організації Об'єднаних Націй...

Екс-генерал ЗСУ Кривонос закликав не вважати F-16 “диво-зброєю”

Екс-генерал Збройних сил України, Ігор Кривонос, висловив свої погляди...

Українські ув’язнені уже воюють на фронті, у складі 225 ОШБ

Українські ув'язнені, які підписали контракт з ЗСУ, уже більше...

У “Слузі народу” обговорюють мобілізацію тих, кому ще немає 25

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Федір Веніславський заявив...