Україна і Росія продовжать постачання газу до Європи попри бойові дії

Україна та Росія мають намір і надалі забезпечувати постачання газу до Європи, незважаючи на бойові дії поблизу ключового транскордонного пункту транзиту газу через газозабірну станцію “Суджа” в Курській області Росії. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на анонімні джерела, обізнані з ситуацією.

Вторгнення України на російську територію призвело до зростання цін на газ до найвищого рівня цього року через побоювання переривання постачання. Однак обидві сторони мають вагомі фінансові стимули для продовження транзиту. Для Києва транзит газу є критично важливим джерелом доходів для економіки, яка постраждала від війни. У 2021 році Україна отримала близько 1 мільярда доларів від транзиту газу.

Для Росії, в свою чергу, Європа є одним із найбільших споживачів її трубопровідного газу, і стабільність постачання залишається важливою для збереження ринкових позицій.

Україна має вагомі підстави для захисту своєї газотранспортної інфраструктури. Наявність функціонуючих трубопроводів є критично важливою не лише для економічних причин, але й для запобігання можливим військовим атакам на невикористовувані чи пошкоджені об’єкти. Витрати на ремонт таких об’єктів можуть бути значними, що підкреслює необхідність збереження їх у робочому стані.

Наразі газозабірна станція “Суджа”, ключовий пункт транзиту газу, перебуває під контролем українських військ. Російський постачальник ПАТ “Газпром” повідомив, що продовжує постачати газ до цього пункту, зберігаючи стабільні щоденні потоки в діапазоні від 37 до 40 мільйонів кубометрів. Це дещо менше ніж 42 мільйони кубометрів на добу, які постачалися до початку операції в Курській області. Зменшення обсягів постачання відображає зниження попиту з боку європейських споживачів.

Міністерство енергетики України відмовилося від коментарів, але НАК “Нафтогаз” підтвердив, що “має намір продовжувати надавати послуги з транспортування газу відповідно до угоди”. Угода про транзит газу між Україною і Росією, термін дії якої спливає в грудні, залишається в силі.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

ЄС виділив 200 млн євро на підтримку України взимку

Прийдешня зима в Україні обіцяє бути складнішою, ніж минулорічна,...

Німеччина терміново схвалює нову військову допомогу для України

Німецька влада ухвалила рішення про надання додаткової військової допомоги...

Інфляція досягла 7,5% – як зміняться ціни на продукти

Національний банк України прогнозує помірне зростання інфляції в найближчі...

Росія вбила 147 українських вчених за два з половиною роки війни

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні у лютому...

Український інститут допомагав Росії відновлювати НПЗ після атак ЗСУ

Керівництво українського проєктного інституту в Києві опинилося в центрі...

Демобілізація в Україні можливе лише після скасування воєнного стану

В Україні питання демобілізації залишаються актуальними, проте поки не...

Мільйони українців можуть залишитися без тепла цієї зими

Місія ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні...

Що очікувати військовозобов’язаним від розсилки повісток поштою

В Україні розпочалася нова фаза мобілізації, яка включає розсилку...