Україна і США підписали 10-річну безпекову угоду

Під час саміту “Великої сімки” Володимир Зеленський і Джо Байден підписали угоду про безпеку, яка передбачає широкий спектр військової допомоги від Вашингтона Україні, але без конкретних гарантій.

Згідно з текстом угоди, сторони визнали цей документ підтримкою України на шляху до можливого членства в НАТО.

Агентство AFP цитує заяву американської влади, що угода є “потужним сигналом рішучої підтримки України зараз і в майбутньому”.

Президент Джо Байден підкреслив, що американські війська не направляться в Україну, проте адміністрація США зробить все можливе для підготовки українських військових і наближення Збройних сил України до стандартів НАТО.

Зеленський назвав угоду “історичною” і відзначив, що це найважливіша подія у відносинах України і США.

Угода передбачає, що США протягом наступних 10 років буде продовжувати навчання українських військових, розширювати співпрацю в області виробництва озброєнь і техніки, надавати військову допомогу та посилювати обмін розвідданими.

Згідно з угодою, у разі нового нападу Росії, влада США зобов’язана негайно провести консультації з Україною для визначення подальших кроків.

Важливо відзначити, що угода не містить зобов’язань щодо взаємної оборони на кшталт колективної безпеки НАТО.

Документ також не встановлює конкретних фінансових зобов’язань щодо підтримки оборони України. Проте в додатку до угоди розкрито, як адміністрація Байдена планує співпрацювати з Конгресом для забезпечення довгострокового фінансування такої підтримки.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван підкреслив символічне значення цього документа перед його ухваленням.

“Якщо Володимир Путін думає, що може ігнорувати підтримку України з боку міжнародної коаліції, він сильно помиляється”, – заявив він.

“Ми переконані, що безпека України є ключовою для забезпечення стабільності в Європі, а, отже, і для національної безпеки Сполучених Штатів”.

Американські ЗМІ, включаючи CNN, зауважують, що безпековий договір між США та Україною буде “виконавчою угодою”, яка не потребує ратифікації і “не зобов’язує майбутніх президентів до її виконання”.

За інформацією Washington Post, з посиланням на джерела в Білому домі, ця угода спрямована на зобов’язання майбутніх адміністрацій США підтримувати Україну, навіть якщо колишній президент Дональд Трамп повернеться до влади після виборів у листопаді. Джерела з урядових колів висловили надію, що угода допоможе подолати політичні розбіжності всередині Сполучених Штатів, але визнали, що будь-який президент, включаючи Трампа, може вийти з цієї угоди, оскільки вона не потребує схвалення Конгресом.

Згідно з аналізом ЗМІ, угода також не містить нових зобов’язань щодо перспектив вступу України до НАТО.

Washington Post відзначає, що через провід у популярності виборчих опитувань Трампа над Байденом, “майбутнє угоди залишається неясним”.

Раніше Трамп висловлював сумніви щодо продовження співпраці з Києвом, заявляючи, що може завершити конфлікт між Росією та Україною протягом 24 годин. Він також настоював на тому, щоб Європа брала на себе більше відповідальності за підтримку України. Однак у кінцевому підсумку Трамп дав згоду на ухвалення Конгресом допомоги Україні в цьому весняному сезоні.

Крім США, українська влада успішно уклала безпекові угоди з 16 країнами. Останнім учасником стала Японія, яка підписала свій договір з Києвом 13 червня.

Першою угодою цього року стала домовленість з Великою Британією, укладена в січні, що передбачала співробітництво у сфері безпеки. Ця угода охоплювала допомогу у підготовці українських військових, розвиток оборонної промисловості та підтримку військово-морських сил.

Протягом наступних місяців схожі угоди були підписані з Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією та Норвегією.

Ще 16 країн зобов’язались у майбутньому укласти подібні угоди з Києвом. Очікується, що усі учасники координуватимуть виконання своїх зобов’язань щодо надання допомоги Україні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Для роботодавців ідеальний працівник сьогодні — це той, кого не можна мобілізувати

За словами Лібанової, значна частина робочих місць, що раніше...

ЄС може відправити миротворців в Україну

Європейські країни можуть обговорити можливість відправки миротворчих контингентів до...

Син Віктора Павліка отримав травму під час медичного обстеження

Дружина українського співака Віктора Павліка, блогерка та підприємиця Катерина...

Кабмін призначив Олександра Перцовського головою правління “Укрзалізниці”

Кабінет Міністрів України призначив Олександра Перцовського новим головою правління...

Росія готує нову масштабну ракетну атаку на Україну

Російська Федерація готова до нової масованої ракетної атаки на...

Андрій Садовий відповів чи будуть мовні патрулі у Львові

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що місто не...

МОЗ скасував висновки про інвалідність 74 військовозобов’язаним на Хмельниччині

Міністерство охорони здоровʼя України (МОЗ) провело перевірки та скасувало...

Кількість звернень до лікарів через психічні розлади зросла утричі в Україні

За перші дев’ять місяців 2024 року кількість звернень українців...