Україна і США підписали 10-річну безпекову угоду

Під час саміту “Великої сімки” Володимир Зеленський і Джо Байден підписали угоду про безпеку, яка передбачає широкий спектр військової допомоги від Вашингтона Україні, але без конкретних гарантій.

Згідно з текстом угоди, сторони визнали цей документ підтримкою України на шляху до можливого членства в НАТО.

Агентство AFP цитує заяву американської влади, що угода є “потужним сигналом рішучої підтримки України зараз і в майбутньому”.

Президент Джо Байден підкреслив, що американські війська не направляться в Україну, проте адміністрація США зробить все можливе для підготовки українських військових і наближення Збройних сил України до стандартів НАТО.

Зеленський назвав угоду “історичною” і відзначив, що це найважливіша подія у відносинах України і США.

Угода передбачає, що США протягом наступних 10 років буде продовжувати навчання українських військових, розширювати співпрацю в області виробництва озброєнь і техніки, надавати військову допомогу та посилювати обмін розвідданими.

Згідно з угодою, у разі нового нападу Росії, влада США зобов’язана негайно провести консультації з Україною для визначення подальших кроків.

Важливо відзначити, що угода не містить зобов’язань щодо взаємної оборони на кшталт колективної безпеки НАТО.

Документ також не встановлює конкретних фінансових зобов’язань щодо підтримки оборони України. Проте в додатку до угоди розкрито, як адміністрація Байдена планує співпрацювати з Конгресом для забезпечення довгострокового фінансування такої підтримки.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван підкреслив символічне значення цього документа перед його ухваленням.

“Якщо Володимир Путін думає, що може ігнорувати підтримку України з боку міжнародної коаліції, він сильно помиляється”, – заявив він.

“Ми переконані, що безпека України є ключовою для забезпечення стабільності в Європі, а, отже, і для національної безпеки Сполучених Штатів”.

Американські ЗМІ, включаючи CNN, зауважують, що безпековий договір між США та Україною буде “виконавчою угодою”, яка не потребує ратифікації і “не зобов’язує майбутніх президентів до її виконання”.

За інформацією Washington Post, з посиланням на джерела в Білому домі, ця угода спрямована на зобов’язання майбутніх адміністрацій США підтримувати Україну, навіть якщо колишній президент Дональд Трамп повернеться до влади після виборів у листопаді. Джерела з урядових колів висловили надію, що угода допоможе подолати політичні розбіжності всередині Сполучених Штатів, але визнали, що будь-який президент, включаючи Трампа, може вийти з цієї угоди, оскільки вона не потребує схвалення Конгресом.

Згідно з аналізом ЗМІ, угода також не містить нових зобов’язань щодо перспектив вступу України до НАТО.

Washington Post відзначає, що через провід у популярності виборчих опитувань Трампа над Байденом, “майбутнє угоди залишається неясним”.

Раніше Трамп висловлював сумніви щодо продовження співпраці з Києвом, заявляючи, що може завершити конфлікт між Росією та Україною протягом 24 годин. Він також настоював на тому, щоб Європа брала на себе більше відповідальності за підтримку України. Однак у кінцевому підсумку Трамп дав згоду на ухвалення Конгресом допомоги Україні в цьому весняному сезоні.

Крім США, українська влада успішно уклала безпекові угоди з 16 країнами. Останнім учасником стала Японія, яка підписала свій договір з Києвом 13 червня.

Першою угодою цього року стала домовленість з Великою Британією, укладена в січні, що передбачала співробітництво у сфері безпеки. Ця угода охоплювала допомогу у підготовці українських військових, розвиток оборонної промисловості та підтримку військово-морських сил.

Протягом наступних місяців схожі угоди були підписані з Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією та Норвегією.

Ще 16 країн зобов’язались у майбутньому укласти подібні угоди з Києвом. Очікується, що усі учасники координуватимуть виконання своїх зобов’язань щодо надання допомоги Україні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Таксисти Києва відмовляються від замовлень через побоювання щодо мобілізації

Згідно з повідомленням генерального директора корпоративної та сімейної служби...

Скандал навколо Сергія Лабазюка: корупційні схеми і земельні шахрайства

Сергій Лабазюк, відомий український народний депутат від фракції "За...

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про завершення досудового...

На Запоріжжі водій смертельно збив військовослужбовця

У Запорізькій області стався важливий інцидент, який викликав сильне...

Україна затримує масштабний контрнаступ через повільну поставку військової допомоги від союзників

На фоні зростаючої напруги на сході України та затягування...

Росія незаконно використовує український бренд

На цьому тижні українська делегація в Організації Об'єднаних Націй...

Екс-генерал ЗСУ Кривонос закликав не вважати F-16 “диво-зброєю”

Екс-генерал Збройних сил України, Ігор Кривонос, висловив свої погляди...

Українські ув’язнені уже воюють на фронті, у складі 225 ОШБ

Українські ув'язнені, які підписали контракт з ЗСУ, уже більше...