Україна намагається реструктуризовати близько 20 мільярдів доларів міжнародного боргу

Україна не змогла досягти згоди з групою власників облігацій щодо реструктуризації близько 20 мільярдів доларів міжнародного боргу під час офіційних переговорів, повідомила вона в понеділок, підвищуючи привид того, що зруйнована війною країна може відступити за замовчуванням.
Угода з власниками міжнародних облігацій, яка дозволила Україні призупинити виплати після вторгнення Росії в країну в 2022 році, закінчується в серпні.
Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що переговори триватимуть і очікує, що уряд досягне згоди до 1 серпня.
Офіційні переговори з власниками облігацій тривають майже два тижні, оскільки Україна прагне переглянути свій борг, щоб зберегти доступ до міжнародних ринків, одночасно задовольняючи вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо реструктуризації.
Проте пропозиція уряду та зустрічна пропозиція власників облігацій показали, наскільки далекі сторони та важку боротьбу, з якою зіткнеться Україна за реструктуризацію боргу найближчими тижнями.
«Хоча Україна та Спеціальний комітет кредиторів не дійшли згоди щодо умов реструктуризації протягом періоду консультацій, (вони) продовжуватимуть взаємодію та конструктивні дискусії через своїх відповідних радників», — йдеться в заяві уряду, додаючи, що вони також продовжуватимуть. двосторонні переговори з іншими інвесторами.
Марченко сказав, що економіка країни є “крихкою рівновагою”, яка залежить від послідовної та істотної підтримки з боку її партнерів. «Вчасна реструктуризація боргу є критично важливою частиною цієї підтримки», — сказав він. «Сильні армії повинні підтримуватися сильною економікою, щоб вигравати війни».
Власники облігацій заявили, що пропозиція уряду вимагала списання, яке «суттєво перевищує» очікувані ринками 20%.
Ця пропозиція «завдає суттєву шкоду майбутній інвесторській базі України та основній меті повернення доступу до ринків капіталу за першої можливості», додали вони.
Україна могла б продовжити призупинення платежів після серпня, але віддає перевагу більш тривалому рішенню повного перерахування боргу.

ПРОПОЗИЦІЯ

Проведення реструктуризації боргу в розпал конфлікту, який робить її економічну та фіскальну ситуацію дуже невизначеною, завжди вважалося безпрецедентним і монументальним завданням для України
Двосторонні союзники Києва, які вкладають мільярди в країну, щоб зміцнити її військові зусилля та економіку, не бажають бачити, як Україна спрямовує гроші на виплату боргу.
Велика сімка багатих демократій погодилася в четвер використати надходження від заморожених російських активів, щоб надати Україні 50 мільярдів доларів позик. З початку війни міжнародні партнери, такі як Світовий банк і МВФ, також надали понад 85 мільярдів доларів, відкриває нову вкладкуу фінансуванні державного бюджету Києву.
Україна запропонувала обміняти існуючий борг власників облігацій на п’ять державних облігацій із терміном погашення між 2034 і 2040 роками, а також на так званий державний борговий інструмент (SCDI), пов’язаний із податковими надходженнями, йдеться в заяві в понеділок. Вартість цього інструменту буде визначена у 2027 році, коли він перетвориться на облігацію, що збігається із закінченням поточної програми країни з МВФ.
Інвестори просили інструменти, які створювали б стабільний грошовий потік із самого початку, і нові облігації сплачували б відсотки в символічній сумі 1% протягом перших 18 місяців, збільшуючись до 3% у 2026 і 2027 роках, а потім до 6% протягом загальна виплата купону в розмірі 700 мільйонів доларів США протягом програми МВФ.
Ця пропозиція призвела до зниження, або «стрижки» від 25% до 60%, залежно від продуктивності SCDI. Україна також запропонувала інвесторам опцію, що включає лише звичайні облігації.
Власники облігацій висунули дві зустрічні пропозиції, обидві з яких передбачали номінальне зниження на 20%, згідно із заявою уряду, і дозволяли потенційне повне повернення концесій.
Уряд заявив, що жодна пропозиція власника облігацій не відповідає вимогам МВФ.
Дві пропозиції складалися з пакету з двох типів інструментів – серії з двох облігацій, що виплачують купон понад 7%, а також “облігацій повернення”, які передбачали змінні виплати з підвищенням.
Україна також запропонувала вилучити положення про перехресний дефолт між своїми міжнародними облігаціями та варрантами на ВВП, які пов’язані з економічним зростанням і за якими вона винна інвесторам 2,6 мільярда доларів.
ДЖЕРЕЛОReuters
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Скандал із незаконним виробництвом медичних виробів для військових в Київській області

На початку цього тижня Державна служба України з лікарських...

Медіахолдинг Садового виплачує зарплату працівникам “у конверті”

Українська медіаімперія, що належить меру Львова Андрію Садовому та...

Україна впроваджує заочні повістки в рамках посилення мобілізації

Сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв важливе рішення щодо заочних...

В Україні почастішали випадки диверсій на залізниці

В Одеській області днями сталася диверсія на залізниці, метою...

Угорщина ставить ультиматум Україні 

У січні 2024 року Угорщина висунула Україні серйозний ультиматум,...

НАБУ провело обшуки в автомобілі екс-заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка

Національне антикорупційне бюро провело обшуки в автомобілі колишнього заступника...

Військовозобов’язаних, які не оновили дані у ТЦК, можуть оштрафувати і конфіскувати майно

У людей, які були оштрафовані за невчасне оновлення даних...

Скандал у Коломийській виправній колонії, оголошено підозру працівнику у катуванні засуджених

Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про підозру працівнику оперативного...