Україна планує стратегічний курс на 2024 рік, зосереджуючись на зміцненні оборонної потужності країни, масовому виробництві дронів і розширенні власного виробництва зброї. Генеральний командувач Збройних сил України, генерал-полковник Валерій Залужний, відзначив ці напрямки в новій стратегії, яка знайшла підтримку у Банковій.
Плани також передбачають подальші удари по російських тилам, включаючи військові об’єкти і інфраструктуру, таку як енергетика, НПЗ, порти та підприємства військово-промислового комплексу.
Україна сподівається використати ці заходи для послаблення противника і створення передумов для нового наступу Збройних сил на 2025 рік. У той час як Росія рідко висловлює свої стратегічні наміри, можна виділити два можливі вектори дії.
Один з векторів – це стратегія війни на виснаження, яка полягає в тому, щоб поступово знеможливити Україну шляхом зміцнення фронту та використання переваги Росії в чисельності та озброєнні. Проте ця стратегія не лише несе ризики затягнення конфлікту, але й може зіткнутися зі складнощами, такими як неможливість передбачити час і реальні втрати.
Інший варіант – спроба різкого зміщення балансу сил на фронті без застосування ядерної зброї. Однак це може бути складним завданням, оскільки Росія також розвиває свою військову технологію, зокрема дрони та штучний інтелект.
Для України це може означати важкі випробування на фронті, особливо якщо Росія вирішить зробити новий наступ, що може статися після мобілізації. Незалежно від вибору стратегії, результат буде залежати від багатьох факторів, включаючи здатність обох сторін мобілізувати свої ресурси та забезпечити ефективне керівництво.