Україна переходить до децентралізованої генерації

У майбутньому енергетична карта України буде змінена. Замість 20 великих електростанцій з’явиться мережа з 100-200 розподілених по всій країні маневрових установок меншої потужності. Ця трансформація буде здійснена за допомогою газових установок, теплових станцій на біопаливі та систем накопичення енергії.

Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ “НЕК “Укренерго”, розповів про цей перехід. За його словами, вже активно розвиваються проєкти нової розподіленої генерації. Основна увага приділяється проєктам із встановлення систем накопичення енергії, що є стандартними для розвинених країн, таких як Європа, США та Японія. Ці зміни передбачають повне або майже повне заміщення існуючих теплових генеруючих потужностей.

Однак, перехід не передбачає просту заміну одних видів енергії на інші. Натомість, планується створення мережі, яка включатиме в себе різноманітні джерела енергії, такі як промислові вітряки, сонячні батареї та газові станції. Наприклад, замість однієї великої теплової електростанції потужністю 1000 МВт, буде розгорнуто 100 малих станцій по 10 МВт. Це змінить структуру енергетичного ринку та архітектуру енергосистеми.

Щодо атомної енергетики, то вона залишатиметься основою української генерації, але разом з тим будуть активно розвиватися відновлювальні джерела енергії, такі як сонячні та вітрові електростанції. За словами Кудрицького, ці джерела є економічно вигіднішими у порівнянні з іншими джерелами.

Перехід до децентралізованої генерації має ще один важливий аспект – підвищення енергетичної безпеки країни. За словами Кудрицького, збільшення кількості малих електростанцій різного типу робить систему менш вразливою перед можливими загрозами.

Вже за останні два роки “Укренерго” затвердило технічні умови на приєднання накопичувальних установок на 1,2 ГВт, що свідчить про великий інтерес приватних інвесторів до цього сектору. Кудрицький впевнений, що першу систему ми побачимо вже цього року, оскільки введення накопичувальних систем у експлуатацію потребує значно менше часу порівняно з іншими джерелами енергії.

У міжчас, фахівці “Укренерго” зосереджують увагу на забезпеченні надійності живлення атомних станцій, як підтверджує ситуація на Запорізькій АЕС. Незважаючи на тимчасові труднощі, енергетична система працює на максимальному рівні, а фахівці роблять все можливе для відновлення нормального живлення.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна отримає менше винищувачів F-16, ніж планувалося – Bloomberg

Цього літа Україна, після тривалого очікування, нарешті отримає нові...

Інваліди з України вбили і розчленували чоловіка у Німеччині

Життя сімейної пари інвалідів з України, що проживала в...

Розвіддрони обмежують удари ЗСУ по Криму

З початку липня стало помітно зниження кількості ракетних ударів...

Схеми відмивання грошових коштів інфраструктурного відновлення України

Після припинення військових дій в Україні, країна стикнеться з...

Керівник ДБР прагне отримати політичний гешефт від “справи Майдану”

В останні місяці зростає напруга навколо діяльності Державного бюро...

Таксисти Києва відмовляються від замовлень через побоювання щодо мобілізації

Згідно з повідомленням генерального директора корпоративної та сімейної служби...

Скандал навколо Сергія Лабазюка: корупційні схеми і земельні шахрайства

Сергій Лабазюк, відомий український народний депутат від фракції "За...

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про завершення досудового...