Україна під загрозою руйнування лінії фронту

За словами військових високопосадовців, через значну перевагу у чисельності військ і комплексів авіаційного боєзабезпечення, Росія має можливість прорватися на лінію фронту та розбити її на деяких ділянках. Вони застерігають, що існує серйозний ризик руйнування фронтової лінії в Україні там, де російські генерали зосередять свій майбутній наступ. Зауважується, що наразі Україна не має достатньо потужних технологій для компенсації великої маси військ, що може бути розгорнута противником. Інформацію про це надає видання Politico, яке посилається на високопосадовців українських військ. Останніми днями президент України Володимир Зеленський попередив, що без ухвалення у Конгресі США багатомільярдного пакету допомоги, військам доведеться поступово відступати. Він також зазначив, що деякі великі міста можуть опинитися під загрозою падіння. Висловлене Зеленським застереження вважається частиною активної дипломатичної кампанії з отримання військової допомоги, якої так дуже потребують українські сили. Автори статті вказують, що навіть якщо пакет допомоги буде схвалений Конгресом США, може бути недостатньо великої кількості поповнень, щоб запобігти серйозним змінам на полі бою. Це особливо актуально в умовах передвиборчих кампаній в Америці та Європі, що може спричинити тиск на переговори, вигідні для Росії. Наразі все залежить від того, куди Росія вирішить спрямувати свої війська під час майбутнього наступу, який, ймовірно, розпочнеться цього літа. За останні тижні ракетні та безпілотні удари РФ на інфраструктуру в Україні значно зросли, що викликає певні турботи стосовно напрямку головного удару противника.

Українські військові високопосадовці, які працювали під командуванням ексголовнокомандувача Валерія Залужного, висловлюють побоювання щодо воєнної ситуації. За їх словами, наразі військова картина виглядає похмуро. Офіцери стверджують, що існує значний ризик руйнування лінії фронту в тих місцях, де російські генерали вирішать сконцентрувати свій наступ. Додатково, завдяки значній перевазі в чисельності особового складу та використанню керованих авіабомб, Росія, ймовірно, може здійснити прорив на лінію фронту та розбити її на окремих ділянках, зазначають військові високопосадовці.

“У даному контексті Україні нічим допомогти, оскільки відсутні серйозні технології, здатні компенсувати значну масу військ, яку Росія, ймовірно, мобілізує проти нас. Ми не маємо таких технологій, і на Заході їх також недостатньо”, – наголошує одне з джерел серед військових високопосадовців.

Тільки українська мужність і стійкість, а також помилки російських командирів, зараз можуть змінити цю похмуру динаміку, додає співрозмовник. Однак він підкреслює, що покладатися виключно на помилки противника не є стратегічно вигідною стратегією.

Високопосадовці висловили своє розчарування з приводу зволікання Заходу із наданням допомоги. Вони стверджують, що постачання озброєнь та військової техніки надходить занадто пізно та в недостатній кількості, щоб ефективно змінити обстановку на фронті.

“Залужний називав це “війною одного випадку”. Він мав на увазі, що системи озброєння стають застарілими дуже швидко через швидку адаптацію російських сил. Наприклад, ми успішно використовували деякі ракети, але це було короткочасно. Росіяни швидко навчаються. Вони не дозволяють нам допустити подібних помилок у другий раз. І вони досягають успіху в цьому”, – пояснює один з офіцерів.

Високопосадовці зазначають, що деяке озброєння, таке як протитанкові ракети, надані Британією і США, прийшли вчасно і допомогли в утриманні оборони. Але інші види озброєнь надходять занадто пізно, коли вони втрачають свою актуальність, додають вони.

Очікується, що близько десятка літаків F-16 будуть готові цього літа після завершення базової підготовки пілотів. За словами одного з офіцерів, кожен вид озброєння має свій власний оптимальний час. “F-16 були необхідні вже у 2023 році; вони не підійдуть для 2024”, – зазначив він. Він пояснив, що це пов’язано з готовністю Росії протистояти їм: “У останні кілька місяців ми помітили, що росіяни запускають ракети з Джанкою на півночі Криму, але без вибухових боєголовок. Спочатку ми не розуміли, що вони роблять, але потім зрозуміли, що це дальноміри”. Офіцер пояснив, що Росія стратегічно розраховує, де найкраще розмістити свої ракетні та радіолокаційні системи С-400, щоб максимізувати зону націлювання на F-16, утримуючи їх подалі від фронту та від своїх матеріально-технічних центрів.

Зараз Збройним Силам України (ЗСУ) необхідно 4 мільйони снарядів, 2 мільйони безпілотників та багато іншої військової техніки. Офіцери відзначили, що потрібно більше базової традиційної зброї, а також безпілотники. “Нам потрібні гаубиці та снаряди, сотні тисяч ракет та снарядів”, – зазначив один з них, вказавши на потребу 4 мільйонів снарядів і 2 мільйонів безпілотників. “Ми постійно зверталися до західних партнерів з проханням про допомогу, оскільки ми маємо бойовий досвід та розуміння цієї війни. Вони мають ресурси, і вони повинні нам допомагати”, – додав він.

Європа також намагається допомогти Україні у компенсації нестачі артилерійських снарядів. Проте запропонована закупівля боєприпасів для України може виявитися недостатньою, оскільки Україні потрібно набагато більше боєприпасів, ніж пропонується. Офіцери наголосили, що потрібно багато більше людей. Зараз в країні не вистачає людей на передовій, що ускладнює проблему недостатньої підтримки від Заходу.

У той же час, Україна ухиляється від широкомасштабного призову через стурбованість політичними наслідками. Проте, за словами офіцерів, Росія збирає ресурси і буде готова розпочати велику атаку, можливо, вже в серпні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Стінг заспівав свій хіт під акомпанемент української бандури

Легендарний британський співак і музикант Стінг, відомий всьому світу...

Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК»

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні...

Половина американців виступає за найшвидше завершення війни в Україні – результати опитування

Нове соціологічне опитування, проведене в США, показало, що значна...

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі...

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого...

На телеканалі «Рада» виявлено фінансові порушення на мільйони гривень

Телеканал «Рада», що працює під егідою Верховної Ради України,...

Україна вживає “нетрадиційних заходів”, щоб уникнути енергетичної кризи цієї зими

Україна готується до чергової складної зими, долаючи наслідки російських...

Операція ЗСУ в Курській області: Україна тримає позицію при наступі РФ

Вже п'ятий місяць поспіль у Курській області Росії триває...