Україна ризикує програти без ударів по російських аеродромах

Україна ризикує програти енергетичну війну з Росією вже цієї зими, якщо західні союзники, зокрема США і Британія, не переглянуть свою позицію щодо дозволу на удари далекобійною зброєю. Як пише видання Politico, адміністрація Байдена поки що не надає Україні можливості використовувати американські ракети великої дальності для ударів по російських аеродромах.

Водночас Великобританія може зняти обмеження на застосування своїх ракет Storm Shadow, однак цього може бути недостатньо для забезпечення ефективного захисту України. Колишній посланник США в НАТО Курт Волкер підкреслює, що без доступу до американських ракет Україна залишатиметься вразливою перед наступними атаками.

Переломний момент в енергетичній війні

Українські чиновники побоюються, що майбутня зима стане вирішальним моментом у війні за енергетичну безпеку. Російська тактика авіаударів, яка адаптувалася після невдач минулого року, тепер покращена постачанням іранських балістичних ракет ближньої дії Fath-360. Ці ракети дозволять Росії бити по логістичних центрах, складах боєприпасів та комунікаційних вузлах в тилу українських військ.

Небезпека полягає в тому, що ці іранські ракети можуть звільнити ресурси Росії для ударів власними ракетами по цивільній інфраструктурі, особливо по енергетичній системі України. Ціллю росіян можуть стати ключові енергетичні підстанції, що подають електроенергію на атомні електростанції країни.

Загроза для атомної енергетики України

На сьогодні близько 55% електроенергії в Україні виробляється на трьох діючих атомних електростанціях. Як зазначає енергетичний експерт Михайло Гончар, в разі атак на підстанції, які живлять ці станції, може статися небезпечна зупинка реакторів. Це може призвести до ризику ядерного інциденту, що матиме катастрофічні наслідки не лише для енергетичної системи України, але й для її економіки і боєздатності.

“Якщо паралізувати роботу трьох атомних електростанцій, то енергетична війна для України буде програна, що суттєво ослабить її позиції у можливих мирних переговорах”, — підкреслює Politico.

Роль західної зброї

Адміністрація Байдена почала переглядати обмеження на використання далекобійної зброї, коли в серпні 2024 року Росія посилила авіаудари по критичних енергетичних об’єктах. Особливо важливими стали підстанції, що забезпечують оперативну електрику для атомних станцій. Однак без можливості завдавати ударів по російських аеродромах і об’єктах, які забезпечують ці атаки, шанси на успішну оборону України протягом цієї зими залишаються під питанням.

Україна потребує не тільки ракет Storm Shadow, але й доступу до американських ATACMS для того, щоб протистояти новій хвилі російських атак. Відсутність такої можливості ставить під загрозу не лише енергетичну безпеку країни, але й здатність вести тривалу боротьбу на полі бою.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Порушив комендантську годину — плати штраф: уряд пропонує нові правила

Кабінет Міністрів України розробив законопроєкт, що вводить адміністративну відповідальність...

Російського агента, який “зливав” ФСБ локації Сил оборони України, засуджено до 15 років

Працівника охоронної фірми з Херсонщини засуджено до 15 років...

Погода на 24 грудня: сніг на заході, сонце на півдні

Святвечір цього року обіцяє бути різноманітним у погодному плані:...

Зарплати українців зростають, але інфляція її з’їдає

У 2024 році доходи українців демонструють двозначні темпи зростання,...

Дмитро Комаров повертається: стартує новий сезон “Світу навиворіт”

Відомий український телеведучий Дмитро Комаров після тривалої паузи у...

Костел Святого Миколая потребує термінової реставрації за 30 млн грн

20 грудня 2024 року Костел Святого Миколая в Києві,...

Огляд цін на продукти в Україні: як змінилася вартість овочів

В Україні продовжує зростати ціна на деякі продукти, зокрема...

Ексдиректор Баранівської філії “Ліси України” Юрій Юрчук створив бізнес-імперію на державних ресурсах

Ексдиректор Баранівської філії державного підприємства "Ліси України" Юрій Юрчук...