Україна шукає замінник російському газу

Президент України Володимир Зеленський оголосив про намір країни відмовитися від транзиту російського природного газу через свою територію після закінчення дії поточного контракту. Це заява була зроблена в контексті стратегічних рішень щодо енергетичної політики України та її залежності від постачань газу з Російської Федерації.

За словами президента Володимира Зеленського, Україна відмовиться від транзиту російського газу після закінчення дії поточного контракту. Однак Київ прагне зберегти свою роль транзитера. Тому держава веде переговори про відправлення природного газу з Азербайджану до ЄС.

Можлива угода про заміну російського газу азербайджанським є “однією з пропозицій”, які обговорюються. Зараз цим займаються українські урядовці. Про це глава держави розповів в інтервʼю Bloomberg.

“Зараз розглядаються альтернативні кроки, як ми можемо використовувати трубу з іншим постачальником газу, іншою країною. Тривають переговори. Ми не хочемо продовжувати газовий контракт з Російською Федерацією. Ми не хочемо, щоб вони тут заробляли гроші”, – сказав Зеленський.

Президент додав, що Україна прагне постачати газ до “привабливих для нас європейських країн”. Також це свідчитиме про підтримку цих держав на тлі початку процесу вступу України до ЄС. За даними видання, зараз Росія досі постачає близько 15 мільярдів кубометрів газу в регіон на рік через Україну, переважно до Словаччини та Австрії.

Азербайджан у свою чергу казав, що хоче збільшити експорт свого газу до Європи. Однак країна наразі не забезпечила достатньо довгострокових угод, щоб інвестувати в подальший видобуток. Видання нагадало, що чинну угоду між “Нафтогаз-Україна” та російським “Газпромом” було підписано у 2019 році. Минулого місяця європейські чиновники вели переговори про збереження газу через Україну.

Угода закінчується наприкінці 2024 року. Використання розгалужених трубопроводів України допомогло б забезпечити важливе фінансування економіки, де доходи від транзиту становили близько 1 мільярда доларів у 2021 році, йдеться у матеріалі.

Транзит російського газу через Україну

25 січня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Україна готова пропускати російський газ через свою територію навіть після закінчення поточної угоди про транзит у 2024 році. Нібито є певні домовленості були укладені під час зустрічі з премʼєром України Денисом Шмигалем.

Після цього пресслужба Шмигаля оприлюднила відповідь прем’єр-міністра на слова Роберта Фіцо. Голова українського уряду запевнив, що транзит російського газу продовжений не буде.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...