Україна стикається з фінансовими труднощами у створенні власних ракетних систем

Україна має значні проблеми з фінансуванням національної програми розроблення ракет, що змушує країну залишатися залежною від західної допомоги у забезпеченні ракетними носіями. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на джерела, знайомі з ситуацією.

Видання зазначає, що наразі Україна активно займається розробкою власних балістичних ракет, які змогли б наносити удари вглиб території Росії.

«Наступного року або до кінця року ви почуєте, що у нас з’явиться величезна ракетна програма», – цитує WSJ міністра оборони України Рустема Умерова.

Але джерела WSJ розповіли, що ракетна програма України відчуває нестачу в потужностях і фінансуванні, через що ефективність програми буде обмежена, а «Київ, ймовірно, залишиться залежним від Заходу щодо деяких видів зброї на довгі роки вперед».

Експерт у галузі безпеки і безпілотних систем Федеріко Борсарі в коментарі для WSJ зазначив, що на сьогоднішній день у світі є лише кілька країн, включно зі США і Росією, які володіють усіма технологіями і можливостями для виробництва балістичних ракет.

Решта країн, які намагаються здійснювати свої ракетні програми, стикаються з великими труднощами під час пошуку необхідних для цього компонентів.

Заступник міністра стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздіар повідомила виданню, що наразі країна працює над розробкою кількох балістичних ракет.

Радник президента України Володимира Зеленського зі стратегічних питань Олександр Камишин додав, що у країни немає достатньо грошей, щоб швидко наростити виробництво в необхідних обсягах, пише WSJ.

У таких умовах Україна може зробити ставку на виготовлення «гібридів» ракет і дронів.

Міністр оборони Ллойд Остін нещодавно заявив журналістам, що українська програма безпілотників великої дальності має більше фінансового сенсу, ніж виготовлення балістичних ракет, враховуючи витрати на них.

Нещодавній пакет допомоги США в розмірі 2,4 мільярда доларів містив у собі фінансування БПЛА дальньої дії і не передбачав кошти для виготовлення балістичних ракет, повідомляє видання з посиланням на джерело, знайоме з цим питанням.

Україна виробляє зброю, яка є чимось середнім між ракетою та безпілотником.

Одним із таких гібридних видів є «Паляниця», яка вперше була використана на захопленій росіянами східній Україні наприкінці серпня. За словами Борсарі, зброя виглядає як невелика крилата ракета, але має менш складну систему наведення і меншу боєголовку. Це, ймовірно, робить її дешевшою і простішою у виготовленні, ніж крилаті та балістичні ракети.

Інший український гібрид дальнього радіусу дії, названий «Січнем», використовує ракетні двигуни для прискорення польоту під час старту.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українські чоловіки знайшли нову схему ухилення від мобілізації

В Україні викрили ще одну схему ухилення від мобілізації....

СБУ затримала адвоката, який вимагав $1 млн за «вирішення» земельного питання

Служба безпеки України викрила та затримала адвоката, який вимагав...

Війна в Україні закінчиться у 2025 році, – Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив прогноз щодо завершення війни...

Зеленський пояснив пропозицію компенсації Словаччині за втрати від припинення транзиту російського газу

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що пропонував прем'єр-міністру Словаччини...

Україна закликає ЄС обмежити підтримку біженців, щоб стимулювати їх повернення на батьківщину

Україна закликає країни Європейського Союзу переглянути політику підтримки українських...

США готуються до перевірки використання допомоги в Україні

Щойно Республіканська партія займе Білий дім, Україну чекає масштабна...

У ЗСУ найбільший попит на службу в підрозділах БПЛА

З початку повномасштабної війни значне значення Збройних сил України...

У Бердянську підірвали автівку голови окупаційної ради

У тимчасово окупованому місті Бердянськ, Запорізької області, 24 грудня...