Україна вимагає демонтажу Керченського мосту через обмеження судноплавства

Українська влада офіційно заявила про необхідність демонтажу Керченського мосту, оскільки його існування обмежує міжнародне судноплавство в Азовському морі та Керченській протоці. Ця заява стала частиною ширшої дискусії про контроль Росії над водними шляхами регіону.

Ця споруда є незаконною, і вона має бути демонтована, заявив посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич, виступаючи на усних слуханнях в Арбітражному трибуналі в Гаазі, зазначає Радіо Свобода.

«Зараз Росія розглядає Керченську протоку, Азовське море і, можливо, навіть частини Чорного моря, як свої власні води. Росія хоче, щоб ці води розглядалися як частина її імперії 21 століття. І хоча ви почуєте, як російські експерти кажуть, що Азовське море схоже на озеро чи річку, Україна рішуче відкидає ці заяви, і цей Трибунал теж має їх відкинути. Азовське море – не озеро і не дельта невеликої річки. Це понад 37 000 квадратних кілометрів напівзамкнутого моря», – зазначив Кориневич.

Він додав, що Керченський міст «незаконний, і його необхідно демонтувати», а прохід через Керченську протоку має бути аналогічним тому, що був до початку цієї незаконної перешкоди судноплавству.

«РФ незаконно побудувала постійну перешкоду для проходу через цей життєво важливий морський шлях (Керченська протока – КР) – надзвичайно низький міст. Міст, що нижчий, ніж вказано в результатах російських досліджень; нижчий, ніж того вимагають власні комерційні інтереси Росії; і нижчий за будь-який інший міст, що сьогодні збудований чи навіть запропонований для побудови над міжнародною протокою. Через нього деякі з основних класів суден, які використовуються в міжнародній торгівлі, більше не можуть проходити через протоку», – зазначив Кориневич.

Представник України також повідомив, що Росія перешкоджала проходу через Керченську протоку та судноплавству в Азовському морі й іншими способами.

«Вона затримувала судна, які прагнули пройти транзитом до українських портів Азовського моря, на 40 годин, тоді як судна, що прямували до Росії, лише на 3 години. Вона самовільно забороняла прохід через Керченську протоку суднам іноземних держав… Росія запровадила режим обов’язкового одностороннього проходу в Керченській протоці та встановила режим лоцманської проводки таким чином, що лише російські судна могли її уникати. Це лише порушення, що стосуються свободи судноплавства», – розповів Кориневич.

23 вересня Постійна палата третейського суду в Гаазі розпочала слухання по суті за позовом України проти Росії щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін...

Сніг, вітер і -5 °С: синоптики попередили про різке похолодання

На Україну насувається потужне похолодання, що може спричинити серйозні...

Гроші, квартира, Acura: що відомо про доходи заступника голови Одеської ОВА

Антон Шалигайло, який у березні 2024 року був призначений...

Компанію Владислава Бельбаса знову тягнуть до суду: Міноборони вимагає мільйони

Господарський суд міста Києва продовжує розглядати низку позовів Міністерства...

Вкрали на дронах: як оборонне підприємство фінансувало фірми-прокладки

Український оборонний сектор знову опинився в центрі гучного корупційного...

Посол у Ізраїлі не задекларував 40 мільйонів гривень: перевірка НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило численні порушення...

БЕБ вивело на чисту воду схему експорту соняшникової продукції через Львівщину

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему контрабанди через логістичний...

Демчак визнав провину і уникнув тюрми: 3 роки умовно і 2 мільйони для ЗСУ

Вищий антикорупційний суд затвердив заочну угоду про визнання винуватості...