Україна з тривогою спостерігає за обміном полоненими між Москвою і Заходом

Обмін полоненими між Росією та Західними країнами, який викликав широкий резонанс, привернув пильну увагу українських чиновників і громадськості. Хоча Україна не брала безпосередньої участі в цій угоді, її наслідки та потенційні впливи на майбутнє викликають серйозні занепокоєння, пише The Washington Post.

▪️Українські чиновники не брали безпосередньої участі в монументальному обміні ув’язненими між Росією і Заходом. Однак у міру того, як поширювалися новини, дехто ставив запитання – що ця угода може означати для їхньої країни.

▪️Вищі посадові особи, включно з президентом Володимиром Зеленським, не коментували обмін. Але масштаби, складність і важливість заходу не залишилися непоміченими – це складний і секретний дипломатичний процес, у якому брали участь чиновники дев’яти країн.

▪️В п’ятницю прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков швидко розвіяв будь-які припущення, що угода з ув’язненими може призвести до перемовин про припинення конфлікту в Україні. Але в Києві вже давно побоюються, що союзники, особливо США, можуть почати секретні переговори з Москвою.

▪️Українські офіційні особи в п’ятницю наполягали, що вони змусять президента Байдена виконати його обіцянку, яку він часто повторює: «Нічого про Україну без України».

▪️Радник Зеленського Михайло Подоляк сказав в інтерв’ю The Washington Post, що Україна зараз «надто незалежна», щоб її можна було оминути під час будь-яких потенційних переговорів, і щоб умови припинення вогню нав’язували інші.

▪️Але українці розуміють, що їхня країна виживає за рахунок зброї та грошей, позичених і подарованих з-за кордону. Якщо хоч одне з цих джерел буде перервано, на Україну чекають великі неприємності.

▪️За цієї причини звістка про угоду з ув’язненими – результат багатомісячних кропітких і складних дипломатичних переговорів між Москвою і Вашингтоном – змусила деяких українців насторожитися.

▪️Історія показує, що у Києва є вагомі підстави турбуватися про примус до компромісів. Коли 10 років тому почався конфлікт із Росією, лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і Ангела Меркель підштовхнули президента України Петра Порошенка до підписання угоди про припинення вогню, відомої як Мінські угоди, на вкрай невигідних умовах.

▪️Хоча обмін став дипломатичною перемогою Володимира Путіна, українці наполягають, що йому не вдасться змусити їх відмовитися від амбіцій на вільне, демократичне майбутнє в Євросоюзі.

▪️Для деяких українських чиновників обмін став поверненням у минуле. «Відроджуються найкращі практики холодної війни з обміну дисидентами і шпигунами», – сказав один високопоставлений український чиновник на умовах анонімності.

▪️Он не висловив занепокоєння з приводу того, що західні офіційні особи, які беруть участь в обміні, могли піти на будь-які поступки щодо підтримки України як умови угоди. «Переговори відбуваються завжди, у найважчі моменти. І слава Богу, що відбуваються. Було б гірше, якби вони не велися, а уряди просто перейшли до ядерних ударів», – сказав він.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Мобілізація триває, але на фронті змін не відчувається — командир 28-ї бригади

Попри посилення мобілізаційних заходів, на фронті українські військові поки...

До війни з Росією армія України вважала НАТО ворогом – Олег Грудзевич

Українська армія до 2014 року перебувала у глибокій кризі,...

Військовий розповів про найголовніші загрози для ЗСУ

Командир батальйону «Свобода» Петро Кузик під час інтерв'ю в...

Апеляційний суд Києва заблокував спробу передати справу Монтян до суду Донеччини

Шевченківський районний суд Києва, під керівництвом Євгена Мартинова, намагався...

Вірус африканської чуми свиней охопив Полтавську область

У Полтавській області зафіксували спалах африканської чуми свиней, внаслідок...

У Центрі протидії дезінформації розповіли що насправді відбувається у Курській області

У Курській області тривають активні бойові дії, де українські...

Експерт розповів чого чекати від ринку пального після підвищення податків

Нещодавнє рішення Верховної Ради про підвищення податків для автозаправних...

Депутат підтримав масові перевірки документів ТЦК

Народний депутат Микита Потураєв висловився щодо масової перевірки документів...