Україна займає четверте місце у списку найсильніших військових сил в Європі

У 2024 році Україна зайняла 18-е місце у світовому рейтингу сильних армій Global Firepower з оцінкою 0,2598, робивши її четвертою найпотужнішою армією в Європі.

У минулому році Україна займала 15-е місце в світі, а в 2022 році була на 22-й позиції серед 145 армій світу. Враховуючи лише європейські армії, ЗСУ займає четверте місце (не враховуючи Туреччину та Росію).

Перші три місця серед європейських держав посідають Велика Британія з оцінкою 0,1443, Італія – 0,1863 і Франція – 0,1878. Серед сусідніх країн України, які опинилися нижче у загальнопланетарному аналізі, знаходяться армії Ізраїлю (17 місце) та Німеччини (19 місце).

Згідно з рейтингом від Global Firepower Збройні Сили України (ЗСУ) мають кращі позиції, ніж деякі інші союзники України, зокрема Іспанія (20), Польща (21), Норвегія (41), Чехія (46) та Фінляндія (50). Це стосується як військових потужностей, так і отриманої матеріальної підтримки від західних союзників, зокрема США.

В пояснювальній записці до рейтингу зазначено, що дослідники центру розглядали понад 60 факторів для комплексної оцінки сили збройних формувань.

Згідно з розрахунковою формулою, що використовується для класифікації позицій у рейтингу, розроблена команда вчених компанії Global Firepower. Ця формула враховує індекс PowerIndex, який визначається таким чином, що нижчі бали вказують на більш потужну армію країни.

Ідеальний показник PowerIndex становить “0” балів. У своїх розрахунках аналітики Global Firepower враховують різні фактори, такі як кількість військових підрозділів, фінансовий стан, наявність матеріально-технічних ресурсів та географічне положення країни.

“Наша унікальна власна методика дозволяє меншим, більш технологічно просунутим, державам конкурувати з більшими, менш розвиненими державами. Також використовуються спеціальні модифікатори у формі бонусів і штрафів для подальшого поліпшення щорічного рейтингу”, – пишуть творці рейтингу.

Згідно з аналізом Global Firepower, найсильнішою армією світу залишаються США. На другому місці російська армія, а замкнувати трійку лідерів Китай.

У порівнянні з минулим роком, Південна Корея змогла прорватися до п’ятірки найсильніших армій світу, відштовхнувши Велику Британію на шосте місце. Розповідаючи про найслабші армії у 2024 році, Global Firepower вказав на Сурінам, Молдову та Сомалі.

У контексті другого місця Росії, аналітики наголосили на «ключових обмеженнях військового потенціалу РФ», окрім чисельного переважання та матеріальної сили над Україною, які стали очевидними під час російсько-української війни. Global Firepower відмітив, що це розкриває проблеми у рівні готовності, командуванні, навчанні та забезпеченні російської армії.

Результати аналітичної доповіді, проведеної експертами Global Firepower з урахуванням реальної ситуації на театрі війни між Росією та Україною, викликають певні запитання щодо рейтингу армій окупантів та Збройних Сил України.

Варто відмітити, що оцінка з посилання на Global Firepower (GF) базується на відкритих джерелах та обчисленнях, а не на фактичних спостереженнях на місцях, де вимірюється реальна військова сила. Global Firepower – це рейтинг загальної військової потужності кожної країни світу.

Для розрахунку рейтингу країн у групі складачів використовується певна формула, деталі та сутність якої не розголошуються. Однією з особливостей цієї формули є те, що кількість ядерної зброї країни не враховується, хоча її наявність береться до уваги. Рейтинг не має офіційного схвалення або перевірки ні відомими експертами, вченими, військовими, ані жодною владою жодної країни світу.

Згідно з розслідуванням Bellingcat, сайт Global Firepower належить до мережі сайтів MilitaryFactory.com, яку заснував американський блогер Деніел Пучек. Відомо, що Пучек спеціалізується на веб-сайтах, пов’язаних із весільними сукнями та іншими розважальними порталами.

Хоча Global Firepower майже не надає деталей про використані джерела та методологію, він не претендує на авторитетну академічну оцінку військової потужності країн.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українські ЗСУ отримали ракети ATACMS з дальністю польоту 300 км

Українські Збройні Сили поповнили свій арсенал ракетами ATACMS, які...

Україна шукає замінник російському газу

Президент України Володимир Зеленський оголосив про намір країни відмовитися...

У ексзаступника генпрокурора Вербицького знайшли активи на 29 мільйонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оголосило про...

На Київщині посадовець завдав збитків державному бюджету на понад 93 млн грн

У Київській області розгорнувся скандал із завданням значних збитків...

Погляд українців та світового суспільства на війну в Україні та її закінчення

На думку експертів Європейської ради з міжнародних відносин, погляди...

Україна готується до можливої зміни прем’єра

Наше джерело свідчить про наближення можливих змін у керівництві...

Обмудсмен Лубінець закликає надати право на альтернативну службу під час воєнного стану в Україні

Український парламентарний омбудсмен Лубінець в своїй щорічній доповіді висунув...

Україна розпочала серійне виробництво далекобійних дронів

Український військово-промисловий комплекс зробив значний крок у підсиленні своїх...