Україна закликає ЄС до відтермінування CBAM

Президент ОП “Укрметалургпром” Олександр Каленков на конференції “Український експорт. Вікно відкривається?” у Києві підкреслив важливість термінових переговорів з Європейським Союзом щодо відтермінування механізму транскордонного вуглецевого регулювання (CBAM) для України. Він зазначив, що війна є форс-мажорною обставиною, яка має руйнівні наслідки для економіки та промисловості країни.

Що таке CBAM?

З 1 січня 2026 року в Європейському Союзі розпочне діяти механізм CBAM, відповідно до якого імпортні товари з високими викидами вуглецю підлягатимуть додатковим тарифам. Це правило має на меті захистити європейських виробників, які вже сплачують внески в межах системи торгівлі квотами на викиди вуглецю. CBAM буде застосовуватися до продукції з різних галузей, включаючи цемент, залізо, сталь, алюміній, добрива та електроенергію.

Негативні наслідки для української економіки

Каленков наголосив, що з 1 січня 2026 року Україна буде зобов’язана сплачувати кошти в рамках CBAM. З огляду на те, що війна завдала значної шкоди економіці, він закликав європейських партнерів розглянути можливість відтермінування впровадження CBAM для українських товарів. В умовах, коли Україна експортує більшість своєї продукції до Європи, введення цього механізму стане серйозним ударом для економіки, охоплюючи не лише металургію, а й інші галузі, пов’язані з електроспоживанням.

Перехідний період та вимоги CBAM

У рамках перехідного періоду, що розпочнеться з 1 серпня 2024 року, компанії, які постачають товари до ЄС, зобов’язані будуть подавати дані про викиди, які включають не лише власні викиди, а й викиди, пов’язані з виробництвом сировини. З 2026 року ці дані потрібно буде підтверджувати незалежними верифікаторами, а в разі перевищення норм, купувати сертифікати на викиди.

Втрати від CBAM

Видання Politico раніше повідомило, що через введення CBAM Україна може щорічно втрачати близько 1,4 млрд євро. Однак ці втрати можна уникнути, якщо розпочати переговори з ЄС про надання пільг, оскільки механізм CBAM передбачає можливість відстрочки сплати податків у разі форс-мажорних обставин, таких як війна.

Голова Комітету промислової екології та сталого розвитку ЕВА Станіслав Зінченко також зазначив, що введення CBAM призведе до зміни торговельних потоків та збільшення фінансового навантаження на імпорт, що для України наразі означає тільки втрати.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна закликає до продовження заборони на участь російських спортсменів у Всесвітніх іграх 2025

Міністерство молоді та спорту України, Міністерство закордонних справ України...

На Київщині затримали посадовця, який організував ухилення від військової служби

На Київщині під судом опинився голова міжрайонної медико-соціальної експертної...

Український репер Потап розсекретив своє місцезнаходження

Відомий український репер і продюсер Олексій Потапенко, більше відомий...

Другий “саміт миру” не відбудеться в листопаді

Другий "саміт миру", який планувався на листопад, не відбудеться,...

Кабінет Міністрів призначив Юлію Кіріллову заступником міністра у справах ветеранів

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення призначити Юлію Кіріллову на...

Екскандидат у мери Кривого Рогу Дмитро Шевчик знайдений мертвим

У Дніпропетровській області, у селищі Кудашівка, було знайдено тіло...

Партія Тимошенко за державні кошти фінансувала пов’язані компанії – ЗМІ

Дослідження руху «Чесно» виявило потенційні корупційні зв’язки політичної партії...

Директор ДТЕК розповів, чи готова Україна до зими

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв'ю BBC наголосив...