Україна завдала удару по російським аеродромам

У ніч на 14 серпня 2024 року Збройні Сили України завдали потужних ударів по російських аеродромах, зокрема по авіабазах під Воронежем, Борисоглєбськом і на базі “Саваслейка”, що розташована за 650 км від українського кордону. Ці удари мали на меті уразити важливі об’єкти військової інфраструктури Росії, що може суттєво ускладнити діяльність російської авіації, зокрема носіїв гіперзвукових ракет “Кинжал”.

Авіабаза “Саваслейка” як ключова ціль

Авіабаза “Саваслейка” стала однією з головних цілей українських ударів, адже саме з цього аеродрому найчастіше здійснюються злети літаків МіГ-31К, які є носіями гіперзвукових ракет “Кинжал”. Внаслідок атаки виникла обґрунтована надія, що подальші вильоти цих літаків будуть значно ускладнені.

Як повідомляє видання Defence Express, на авіабазі “Саваслейка” оборона забезпечується здебільшого зенітними установками типу ЗУ-23-2 та кулеметами, а більш потужні засоби протиповітряної оборони не були зафіксовані. Це зробило авіабазу вразливою до ударів з повітря.

Пожежі на аеродромі і дефіцит палива для МіГ-31

Результати ударів виявилися значними. Супутниковий сервіс NASA зафіксував потужну пожежу в районі розвантаження та зберігання паливно-мастильних матеріалів на базі. Це може мати серйозні наслідки для авіаційної активності Росії, оскільки МіГ-31К використовує специфічне паливо — керосин Т-6. Це важке термостабільне паливо, яке дозволяє виконувати надзвукові польоти на великій висоті. Втрата або пошкодження запасів цього палива значно ускладнить польоти МіГ-31К і може обмежити їхню здатність запускати ракети “Кинжал”.

Перспективи для українських військових

Знищення або пошкодження паливних резервуарів і інфраструктури на авіабазі “Саваслейка” ставить під сумнів подальше базування там літаків МіГ-31К. Хоча Росія може перемістити ці літаки на інші аеродроми, це безперечно створить додаткові труднощі для ворога.

За даними сервісу NASA, атака призвела до значних пожеж, але не зафіксувала вибухів або безпосередніх уражень літаків. Це може бути пов’язано з використанням українськими дронами бойових частин із повітряним підривом, які ідеально підходять для знищення літаків, що знаходяться на відкритих майданчиках. Згідно з відкритими даними, МіГ-31К у Росії зберігаються просто неба, і їхній захист був мінімальним.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Подільський міст в Києві засипають “золотим піском” — ціна втричі вища за ринкову

У новому кошторисі на добудову Подільсько-Воскресенського мосту в Києві,...

Болгарський газ піде в Україну: компанія Bulgargaz відкриває новий маршрут постачання

Державна компанія Bulgargaz, що є головним постачальником природного газу...

Трамп заявив, що дуже багато допомагає Україні

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що війна між...

Свято 7 липня: що відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогоднішній день, 7 липня, багатий на святкові події —...

Сьогодні сильна спека охопить усі області України

Новий тиждень в Україні розпочався з екстремально спекотної погоди....

Посланець Трампа планує переговори із Зеленським під час конференції в Італії

Один із ключових радників Дональда Трампа з питань національної...

Чому не можна запивати ліки кавою: список небезпечних поєднань

Ранкова чашка кави — звичка, без якої багато хто...

Прожитковий мінімум в Україні: одна куртка на три роки

В Україні офіційні норми прожиткового мінімуму залишаються далекими від...