Українці дедалі частіше скаржаться на monobank за блокування рахунків після операцій із криптовалютами

З початку квітня почастішали скарги клієнтів monobank, які працюють із криптовалютами, на блокування рахунків в односторонньому порядку без попереднього повідомлення. Було нараховано щонайменше шість таких публічних претензій на профільних фінансових сайтах.

Наприклад, клієнт Данило повідомив, що веде торгівлю на P2P-ринку через Telegram-бота і займається продажем НФТ-колекцій на сайті Get Gems (на продажі отримує кошти в криптовалюті TON). І не розуміє, чому банк блокує йому рахунок, заарештовує особисті гроші, а потім примусово закриває рахунок.

При цьому найчастіше суми операцій і близько не наближаються до 400 тис. грн – обов’язкових в Україні для контролю в рамках фінансового моніторингу, за чинним законодавством. Найчастіше йдеться про 50-60 тисяч гривень.

“Позавчора вивів зароблену на криптобіржі суму, яка за законами нашої країни не оподатковується, і мені просто заблокували кабінет без будь-яких пояснень. У відповідь мені сказали, що я ризиковий клієнт”, – йдеться у скарзі, складеній у Києві.

А ось клієнт monobank із Кременчука повідомив, що встиг вивести свої 48 тис. до блокування рахунка після операцій із криптовалютою і підтвердження джерела походження коштів.

Користувач же monobank у Кривому Розі Артем уточнив, що банк заморожує особисті кошти клієнтів на термін від 3 до 60 днів, а після припиняє обслуговування.

“Монобанк блокує всіх користувачів, які роблять перекази або отримують кошти від людей, які могли бути пов’язані з криптовалютою, і в результаті розриває договір в односторонньому порядку. Відповідно, ми розуміємо: навіть якщо ви не здійснювали таких операцій, ви все одно можете потрапити під блокування”, – зазначається в його негативному відгуку.

Щоразу менеджери monobank пояснюють свої дії вимогами Нацбанку, його правилами фінансового моніторингу. Кажуть, що просто зобов’язані перевіряти всі платежі, але не пояснюють, чому під підозру потрапляють саме проводки, пов’язані з криптовалютами. Хоча зазначають, що критерії, за якими відбуваються перевірки, – секретна інформація.

“Банк приймає рішення про можливість обслуговування, аналізуючи інформацію з різних перевірених джерел. Також колеги проаналізували надані додаткові документи. На основі цього аналізу банк може прийняти рішення про відмову в обслуговуванні. Повідомити вам точну причину відмови не можемо через політику банку”, – йдеться у відповіді monobank.

Фінансисти закликають людей очікувати завершення перевірки та обіцяють повернутися до їхнього обслуговування з часом. Хоча цього може й не статися.

“Понад рік тому через продаж криптовалюти, було заблоковано мій рахунок, за цей час уже став повнолітнім і дуже хотів би відновити співпрацю з вашим банком, та відкрити фізособу-підприємця, бо у вас найкращі умови як для клієнтів, так і для ФОПів”, – ідеться у публічному запиті до банку Андрія Долгих. Однак у відповіді monobank міститься відмова: “На жаль, ми не можемо продовжити ваше подальше обслуговування в нашому банку”.

Треба сказати, що блокування рахунків після операцій із криптовалютою відбуваються і в інших банках, аналогічні випадки, наприклад, зафіксовано у скаргах клієнтів ПУМБ. Однак там є і підтвердження розблокувань, як, наприклад, в історії з користувачем під ніком AkkermanChange з Білгород-Дністровського. Він повідомив, що для розблокування рахунку з’явився у відділення банку і “надав повний відеозапис із входом у застосунок біржі, де видно відкриті операції за ордерами, показав усю історію чату і відповіді підтримки біржі”. Після чого банк повернув йому доступ до додатка ПУМБ і рахунків. Це доводить відсутність єдиних стандартів у різних банків щодо фінмоніторингу та перевірок операцій із криптовалютами. У всіх різні вимоги і правила.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ярмольський і його зв’язки з Медведчуком та кримінальні справи гуманітарної допомоги

Помічник екссекретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова...

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...