Українці дедалі частіше скаржаться на monobank за блокування рахунків після операцій із криптовалютами

З початку квітня почастішали скарги клієнтів monobank, які працюють із криптовалютами, на блокування рахунків в односторонньому порядку без попереднього повідомлення. Було нараховано щонайменше шість таких публічних претензій на профільних фінансових сайтах.

Наприклад, клієнт Данило повідомив, що веде торгівлю на P2P-ринку через Telegram-бота і займається продажем НФТ-колекцій на сайті Get Gems (на продажі отримує кошти в криптовалюті TON). І не розуміє, чому банк блокує йому рахунок, заарештовує особисті гроші, а потім примусово закриває рахунок.

При цьому найчастіше суми операцій і близько не наближаються до 400 тис. грн – обов’язкових в Україні для контролю в рамках фінансового моніторингу, за чинним законодавством. Найчастіше йдеться про 50-60 тисяч гривень.

“Позавчора вивів зароблену на криптобіржі суму, яка за законами нашої країни не оподатковується, і мені просто заблокували кабінет без будь-яких пояснень. У відповідь мені сказали, що я ризиковий клієнт”, – йдеться у скарзі, складеній у Києві.

А ось клієнт monobank із Кременчука повідомив, що встиг вивести свої 48 тис. до блокування рахунка після операцій із криптовалютою і підтвердження джерела походження коштів.

Користувач же monobank у Кривому Розі Артем уточнив, що банк заморожує особисті кошти клієнтів на термін від 3 до 60 днів, а після припиняє обслуговування.

“Монобанк блокує всіх користувачів, які роблять перекази або отримують кошти від людей, які могли бути пов’язані з криптовалютою, і в результаті розриває договір в односторонньому порядку. Відповідно, ми розуміємо: навіть якщо ви не здійснювали таких операцій, ви все одно можете потрапити під блокування”, – зазначається в його негативному відгуку.

Щоразу менеджери monobank пояснюють свої дії вимогами Нацбанку, його правилами фінансового моніторингу. Кажуть, що просто зобов’язані перевіряти всі платежі, але не пояснюють, чому під підозру потрапляють саме проводки, пов’язані з криптовалютами. Хоча зазначають, що критерії, за якими відбуваються перевірки, – секретна інформація.

“Банк приймає рішення про можливість обслуговування, аналізуючи інформацію з різних перевірених джерел. Також колеги проаналізували надані додаткові документи. На основі цього аналізу банк може прийняти рішення про відмову в обслуговуванні. Повідомити вам точну причину відмови не можемо через політику банку”, – йдеться у відповіді monobank.

Фінансисти закликають людей очікувати завершення перевірки та обіцяють повернутися до їхнього обслуговування з часом. Хоча цього може й не статися.

“Понад рік тому через продаж криптовалюти, було заблоковано мій рахунок, за цей час уже став повнолітнім і дуже хотів би відновити співпрацю з вашим банком, та відкрити фізособу-підприємця, бо у вас найкращі умови як для клієнтів, так і для ФОПів”, – ідеться у публічному запиті до банку Андрія Долгих. Однак у відповіді monobank міститься відмова: “На жаль, ми не можемо продовжити ваше подальше обслуговування в нашому банку”.

Треба сказати, що блокування рахунків після операцій із криптовалютою відбуваються і в інших банках, аналогічні випадки, наприклад, зафіксовано у скаргах клієнтів ПУМБ. Однак там є і підтвердження розблокувань, як, наприклад, в історії з користувачем під ніком AkkermanChange з Білгород-Дністровського. Він повідомив, що для розблокування рахунку з’явився у відділення банку і “надав повний відеозапис із входом у застосунок біржі, де видно відкриті операції за ордерами, показав усю історію чату і відповіді підтримки біржі”. Після чого банк повернув йому доступ до додатка ПУМБ і рахунків. Це доводить відсутність єдиних стандартів у різних банків щодо фінмоніторингу та перевірок операцій із криптовалютами. У всіх різні вимоги і правила.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У смерті понад 50 українських військовополонених в таборі Оленівці винна Росія 

Нове розслідування агентства Associated Press, що спирається на неопубліковану...

Нові подробиці щодо вбивства Ірини Фаріон

У справі про вбивство відомої української політикині і активістки...

Через зростання попиту на валюту українські банки нарощують постачання доларів і євро

Зростання попиту на іноземну валюту в Україні стало значним...

Добровольці закінчилися, новобранці відмовляються воювати, ветерани на межі виснаження — звіт RTBF

Бельгійський телеканал RTBF у своєму останньому репортажі про ситуацію...

Півсотні депутатів штурмують Конституційний суд із вимогою повернути спецпенсії з індексацією

13 червня до Конституційного суду України надійшло подання від...

Україна пропонує нову ініціативу для обміну полоненими – бажаючі можуть виїхати до Росії

Українська влада оголосила про нову ініціативу, яка дозволяє громадянам,...

У Тернопільській області викрито корупційний скандал у ТЦК: щомісячні доходи до 150 тис. дол. на хабарах

У Тернопільській області правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в...

Олександр Орловський не виплатив більше 4 мільйонів доларів своїм вкладникам у криптопіраміді

Відомий крипто гуру Олександр Орловський винен понад 4 мільйони...