Українці проти підвищення податків і закликають до боротьби з корупцією для наповнення бюджету — опитування

Результати нещодавнього опитування показують, що більшість українців виступають проти підвищення податків і вважають боротьбу з корупцією найефективнішим способом наповнення державного бюджету. Дослідження, проведене незалежною соціологічною службою, відзначає значну негативну реакцію громадськості на потенційні зміни у податковій політиці та пропонує новий погляд на шляхи фінансового забезпечення держави.

Українці вважають, що збільшення податкового навантаження може призвести до зменшення підримки армії донатами.

Уряд вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкти про підвищення податків та зміни до держбюджету на 2024 рік. Кабмін пропонує парламенту підвищити ставку військового збору до 5%, а за деякими операціями до 30%. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев підтримав таку урядову ініціативу, зазначивши, що інших варіантів, ніж погодитися на пропозицію Кабміну підвищити окремі податки (військовий збір, акцизи, зокрема, на паливо і тютюн), збільшити відповідну податкову базу, а також розмістити більше ОВДП, що також може передбачати емісію НБУ, не бачить.

“Так, це погане рішення, яке стримуватиме економічне відновлення, зростання доходів громадян і потенційно нестиме ризики для макрофінансової стабільності. Утім, іншого шляху, ніж закрити розрив у військових, зараз немає, бо вже за декілька місяців ми зіткнемось із значним дефіцитом коштів на поточне утримання війська, що почне різко поглиблюватись під кінець року”, – написав Гетманцев.

Голова податкового комітету Ради неодноразово озвучував ідею підвищення податків в Україні. На думку економічного експерта Юрія Гаврилечка, ліквідація податкової та митниці і переведення економіки на воєнні рейки можуть бути альтернативою ідеї Гетманцева про підвищення податків задля закриття бюджетної діри

Законопроєкт, який передбачає підвищення податків, розкритикував раніше заступник голови податкового комітету парламенту Ярослав Железняк. За його словами, не зрозуміло, чому пропонуються такі зміни оподаткування та на яких розрахунках вони ґрунтуються.

Окрім того, мобільні оператори, що працюють в Україні, вважають, що якщо парламент підтримає урядову ініціативу і підвищить податки – це буде кроком назад у доступності мобільного зв’язку, який критично необхідний в умовах війни.

Ініціативу також розкритикували експерти і представники українського бізнесу. Вони вважають, що збільшення податкового навантаження змусить підприємців “піти в тінь”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Банковій назріває нова апаратна війна

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, у верхівці...

Ядерний сигнал: що означає удар по Дніпру

Нещодавня атака на Дніпро стала тривожним сигналом, який може...

Сніг, дощ та ожеледиця: чого очікувати від природи сьогодні

Сьогоднішній день принесе складні погодні умови майже в усі...

Виконуючий обов’язки мера Чернігова Олександр Ломако підозрюється у привласненні коштів Червоного Хреста

Виконуючий обов'язки мера Чернігова Олександр Ломако підозрюється в привласненні...

Російські безпілотники атакували Сумщину: є загиблі, поранені та руйнування

Ранок 22 листопада став трагічним для мешканців Сумської громади....

Ми перші в історії: Яремчук відповів на критику збірної України

Форвард збірної України Роман Яремчук закликав футбольних експертів та...

Мокрий сніг і похолодання: погода на 22 листопада в Україні

У п'ятницю, 22 листопада, українцям варто готуватися до різкого...

Прогноз курсу до кінця листопада

На останньому тижні осені на валютному ринку України не...