Українцю заборонили керувати авто на 56 років

Український суд прийняв надзвичайно суворе рішення щодо позбавлення водійських прав громадянина країни на надзвичайно тривалий термін – понад 56 років. Рішення було ухвалено 11 червня Гощанським районним судом Рівненської області в рамках справи під номером 557/662/24, повідомляє Судово-юридична газета.

Зазначається, що 15 квітня 2024 року громадянин керував кросовером Ford EcoSport та був зупинений поліцією. У нього виявили ознаки наркотичного сп’яніння (звужені зіниці, які не реагували на світло, тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя), проте від медогляду він відмовився, що було зафіксовано на відео.

Водійські права
Громадянина вже неодноразово позбавляли водійських прав Фото: podrobnosti.ua

На водія склали протокол за Ст. 130 Кодексу України про адмінправопорушення (керування транспортним засобом у стані сп’яніння). Виявилося, що це далеко не перше подібне його порушення. Мало того, українець уже був позбавлений водійських прав за нетверезе водіння, тому було складено протокол ще й за Ст. 126 КУпАП (Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів).

Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в діях громадянина є склад правопорушень передбачених ч. 5 ст.126 та ч. 3 ст. 130 КУпАП. Оскільки це не перші його правопорушення, то підсудному призначили адміністративний арешт на 15 діб та знову позбавили його права керувати транспортом на 10 років.

Проте цим суд не обмежився. Справа в тім, що ч. 3 ст. 30 КУпАП передбачає, що якщо особа була позбавлена водійських прав та до закінчення строку дії заборони керування транспортом вчинила ще одне правопорушення, за яке також передбачено позбавлення прав, то до строку нового стягнення додається невідбута частина попереднього стягнення. Тобто, покарання фактично сумуються.

У даному випадку водія раніше позбавляли права керувати транспортом за нетверезе водіння чи керування авто без прав уже п’ять разів:

  • постанова Корольовського райсуду Житомира від 30.11.2023 – штраф 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років за ч. 5 ст.126, ч.3 ст. 130 КУпАП
  • постанова Корольовського райсуду Житомира від 26.12.2023 – штраф 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років за ч. 5 ст.126, ч.3 ст. 130 КУпАП
  • постанова Радомишльського райсуду Житомирської області від 19.03.2024 – штраф 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років за ч. 5 ст.126, ч.3 ст. 130 КУпАП
  • постанова Києво-Святошинського райсуду Київської області від 25.03.2024 – штраф 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років за ч.3 ст. 130 КУпАП.
  • постанова Богунського райсуду Житомира від 29.03.2024 – штраф 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років за ч. 5 ст.126, ч.3 ст. 130 КУпАП.

За кожною з постанов невідбута частина стягнення перевищує 9 років, оскільки водій неодноразово сідав за кермо, вже будучи позбавленим прав. При застосуванні адміністративного стягнення до водія суд сумував їх і додав до нового покарання. Ось чому вийшло, що водія позбавили права керувати транспортними засобами на 56 років, 6 місяців і 14 днів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Судова справа, яка тривала протягом декількох місяців, привела до...

ВАКС вимагає розслідування можливого незаконного збагачення голови НЕК “Укренерго” Кудрицького

Верховна адміністративна комісія справедливості (ВАКС) України прийняла рішення задовольнити...

Нардеп Ар’єв демонструє розкішне життя у Верховній Раді, увімкнені всі лампи і працюють кондиціонери

Український нардеп Олексій Ар'єв став об'єктом гострої критики після...

За корупцію тепер можна буде відкупитись, заплативши офіційно штраф

Верховна Рада України затвердила законопроєкт №11340, який став причиною...

Українські військові залишили Кринки, офіційної інформації поки не має

На передовій в Україні на островах Дніпра розгортаються нові...

За штрафи військовозобов’язаного можуть забрати майно, оформлене на дружину

Майно оштрафованого військовозобов'язаного можуть заарештувати, навіть якщо воно оформлене...

Солдата засудили за умисне вбивство цивільного у Харківській області

У Полтавській області суд засудив військовослужбовця до 9 років...

Ризикуючи життям українці рятуються від мобілізації

У статті для The Washington Post розглянуто складну ситуацію,...