Україні необхідна далекобійна зброя

Президент Володимир Зеленський продовжує активний тиск на західних союзників, закликаючи зняти обмеження на використання далекобійної зброї для ударів по території Росії. Як зазначає CNN, риторика українського лідера викликала змішані реакції серед експертів.

Метью Севілл, директор із військових наук Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні, оцінив цю позицію як ризиковану, адже Зеленський фактично звинуватив Захід у боягузтві. Однак, якщо цей тиск спрацює, політичний дивіденд для України може бути значним, оскільки рішучість союзників може зменшити агресивну риторику Москви.

Думки експертів розділилися щодо ефективності публічних дебатів навколо цієї теми. За даними розвідки США, 90% російських літаків, що запускають удари, розташовані за 300 км від кордону, поза зоною дії ракет ATACMS. Нещодавно Росія перемістила частину своїх літаків далі на схід, що обмежує потенційні цілі для ударів.

Севілл погоджується, що багато важливих об’єктів могли бути перенесені, проте це не знижує користь від використання ракет. Наприклад, ракети Storm Shadow, призначені для знищення бетонних конструкцій, можуть бути ефективними проти військових штабів і складів боєприпасів, які залишаються в досяжності.

ATACMS з касетними боєголовками можуть завдати серйозної шкоди російським аеродромам, і за оцінками аналітиків, щонайменше 15 таких об’єктів знаходяться в радіусі дії цих ракет. Джордж Баррос з ISW підкреслює, що публічні обговорення вже змусили Росію перемістити літаки, що може зменшити кількість бомбардувань та дати ЗСУ більше часу для реагування на загрози.

Баррос зазначає, що можливість ударів по російських тилових цілях може змусити Кремль уважніше оцінювати ризики переміщення військ в Україну. Його дослідження виявило понад 200 потенційних цілей для ATACMS, включаючи військові частини, склади пального і навіть штаб Південного військового округу Росії.

Севілл вважає, що удари по російських радіолокаційних системах можуть істотно послабити їхню протиповітряну оборону, відкриваючи можливості для українських безпілотників. Радіус дії ракет може бути збільшено, якщо їх запускати з українських позицій у Курській області.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Хіт “Врубай” зібрав 35 мільйонів переглядів: Parfeniuk став лідером “Місячної аудиторії”

Стримінгова платформа YouTube Music запровадила новий показник – "Місячна...

The Independent: Найкривавіші битви війни в Україні ще попереду

Після трьох років повномасштабної війни бойові дії в Україні...

Жіноча збірна України перемогла Албанію у стартовому матчі Ліги націй-2025

Жіноча національна збірна України з футболу успішно розпочала виступи...

Напад на військового ТЦК в Одесі: чоловік застосував газ і відкрив вогонь

В Одесі 28-річний житель Березівського району напав на військовослужбовця...

Штурми Білогорівки та Часового Яру: втрати Росії перевищили 20 тисяч

За період із квітня 2024 року по лютий 2025...

Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор

Попри санкції президента Володимира Зеленського проти "Альфа-Банку" та його...

В Україні прогнозують потепління з початку березня: температура сягне +16°C

Останні дні лютого в Україні ще залишатимуться холодними, однак...

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го...