Україні необхідна далекобійна зброя

Президент Володимир Зеленський продовжує активний тиск на західних союзників, закликаючи зняти обмеження на використання далекобійної зброї для ударів по території Росії. Як зазначає CNN, риторика українського лідера викликала змішані реакції серед експертів.

Метью Севілл, директор із військових наук Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні, оцінив цю позицію як ризиковану, адже Зеленський фактично звинуватив Захід у боягузтві. Однак, якщо цей тиск спрацює, політичний дивіденд для України може бути значним, оскільки рішучість союзників може зменшити агресивну риторику Москви.

Думки експертів розділилися щодо ефективності публічних дебатів навколо цієї теми. За даними розвідки США, 90% російських літаків, що запускають удари, розташовані за 300 км від кордону, поза зоною дії ракет ATACMS. Нещодавно Росія перемістила частину своїх літаків далі на схід, що обмежує потенційні цілі для ударів.

Севілл погоджується, що багато важливих об’єктів могли бути перенесені, проте це не знижує користь від використання ракет. Наприклад, ракети Storm Shadow, призначені для знищення бетонних конструкцій, можуть бути ефективними проти військових штабів і складів боєприпасів, які залишаються в досяжності.

ATACMS з касетними боєголовками можуть завдати серйозної шкоди російським аеродромам, і за оцінками аналітиків, щонайменше 15 таких об’єктів знаходяться в радіусі дії цих ракет. Джордж Баррос з ISW підкреслює, що публічні обговорення вже змусили Росію перемістити літаки, що може зменшити кількість бомбардувань та дати ЗСУ більше часу для реагування на загрози.

Баррос зазначає, що можливість ударів по російських тилових цілях може змусити Кремль уважніше оцінювати ризики переміщення військ в Україну. Його дослідження виявило понад 200 потенційних цілей для ATACMS, включаючи військові частини, склади пального і навіть штаб Південного військового округу Росії.

Севілл вважає, що удари по російських радіолокаційних системах можуть істотно послабити їхню протиповітряну оборону, відкриваючи можливості для українських безпілотників. Радіус дії ракет може бути збільшено, якщо їх запускати з українських позицій у Курській області.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Судоми, втома, безсоння? Можливо, вам бракує магнію

Магній – це один із найважливіших мінералів для нашого...

Державні надра – приватні руки: кому належать українські родовища

В Україні право на користування надрами мають 2 268...

“Чисте місто” по-київськи: схема Комарницького вкрала 6 ділянок у столиці

Журналісти-розслідувачі Bihus.Info викрили корупційну схему, яку очолював колишній нардеп...

Колишня невістка Ющенка стала жертвою шахраїв: на неї оформили кредит

Єлизавета Ющенко (уроджена Єфросиніна), колишня невістка третього президента України...

Третій рахунок за газ: хто та за що платитиме додатково

Попри діючий мораторій на підвищення тарифів, у квітні 2025...

Покровськ без мера: Требушкін у Бельгії, але отримує українську зарплату

Міський голова Покровська Руслан Требушкін, який тривалий час відсутній...

Підлітків вербують спецслужби РФ: які ознаки та як діяти батькам?

Українські правоохоронці та Міністерство освіти і науки б’ють на...

Умєров орендує квартиру в Києві, а його родина мешкає у США

Рустем Умєров, міністр оборони України, оприлюднив свою електронну декларацію...