В умовах війни в Україні підприємства, що працюють у зонах активних бойових дій, стикаються з серйозними викликами, пов’язаними з мобілізацією кадрів. Денис Морозов, перший заступник генерального директора компанії “Інтерпайп”, висловив необхідність змін у політиці бронювання персоналу для підприємств, розташованих у таких зонах.
На конференції “Український експорт. Вікно відкривається?”, що відбулася в Києві 25 вересня, Морозов наголосив на важливості дозволити підприємствам, включеним до переліку територій активних бойових дій, бронювати 100% свого персоналу. Наразі, за його словами, дозволено резервувати лише половину колективу, що не відповідає реаліям роботи в умовах бойових дій.
Прикладом служить трубний завод “Інтерпайп Ніко Тьюб”, розташований у Нікополі, який щодня піддається обстрілам російської армії. Морозов підкреслив, що у місті залишилося працювати небагато людей, і ті, хто залишився, “справжні герої”, що забезпечують безперервну роботу підприємства. Незважаючи на складні умови, завод вже повернувся до довоєнних обсягів виробництва, проте поточна система бронювання персоналу не відповідає потребам.
Олександр Каленков, президент ОП “Укрметалургпром”, також підтвердив, що на всіх підприємствах гірничо-металургійного комплексу, які визнані критично важливими для економіки, мобілізовано в середньому 20% працівників. Це свідчить про термінову потребу в перегляді підходів до бронювання кадрів для підтримки економіки в умовах війни.