Українська армія стикається з проблемами морального духу та дезертирством

Українські командири та офіцери повідомили CNN про значні проблеми з моральним духом та дезертирством у Збройних силах України, особливо в піхотних підрозділах на сході країни, зокрема під Покровськом. Ці труднощі стали серйозним викликом для військових і можуть вплинути на ефективність бойових операцій.

Шестеро українських офіцерів, які беруть участь у бойових діях або нещодавно залишили свої підрозділи, підтвердили, що дезертирство і непокора стають дедалі більш поширеними явищами серед нещодавно мобілізованих солдатів. Офіцер Діма, один із колишніх командирів, залишив посаду після втрат у своєму підрозділі. За його словами, він більше не міг спостерігати, як гинуть його люди (за його словами, з 800 осіб, які були в його підпорядкуванні, загинули або були важко поранені більше половини).

Протистояння з Росією, що триває два з половиною роки, сильно виснажило українські війська. Підкріплення надходять нерегулярно, що викликає деморалізацію серед солдатів. Особливо важка ситуація склалася на передових позиціях, де підрозділи ЗСУ опиняються в умовах постійного обстрілу й атаки безпілотників.

Командири на лінії фронту зазначають, що багато мобілізованих солдатів відмовляються повертатися на позиції після першої ротації. «Вони або залишають свої позиції, або намагаються піти з армії», – розповів один із командирів, який побажав залишитися анонімним.

«Не всі мобілізовані солдати залишають свої позиції, але більшість – так. Коли сюди приходять нові хлопці, вони бачать, як тут важко. Вони бачать багато ворожих безпілотників, артилерії та мінометів. Вони виїжджають на позиції один раз і, якщо виживають, більше не повертаються. Вони або залишають свої позиції, або відмовляються йти в бій, або намагаються знайти спосіб піти з армії», – розповів CNN один із командирів підрозділу, що воює зараз у Покровську.

Офіцер Сергій Цехоцький з 59-ї мотопіхотної бригади повідомив, що ротація солдатів має відбуватися кожні три-чотири дні, але інтенсивне використання безпілотників противником ускладнює пересування і часом змушує бійців залишатися на позиціях до 20 днів.

За даними українського парламенту, за перші чотири місяці 2024 року було порушено майже 19 000 кримінальних справ проти солдатів, які залишили свої пости або дезертирували. Однак їхня реальна кількість набагато більша, оскільки часто командири намагаються вирішувати ці питання неформально, переконуючи солдатів повернутися на службу без покарання.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Говард Баффет відвідав McDonald’s у Рівному

Американський мільйонер, філантроп і син легендарного інвестора Воррена Баффета...

Стінг заспівав свій хіт під акомпанемент української бандури

Легендарний британський співак і музикант Стінг, відомий всьому світу...

Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК»

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні...

Половина американців виступає за найшвидше завершення війни в Україні – результати опитування

Нове соціологічне опитування, проведене в США, показало, що значна...

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі...

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого...

На телеканалі «Рада» виявлено фінансові порушення на мільйони гривень

Телеканал «Рада», що працює під егідою Верховної Ради України,...

Україна вживає “нетрадиційних заходів”, щоб уникнути енергетичної кризи цієї зими

Україна готується до чергової складної зими, долаючи наслідки російських...