Українська економіка на межі кризи: війна, валютний курс та соціальні виклики

Українська економіка продовжує неухильно скочуватися в кризу через війну, якій не видно кінця. З 15 березня по 25 квітня НБУ підняв офіційний курс долара 38,69 грн/$ до 39,47 грн/$. А також збільшив за останні 5 тижнів загальний обсяг продажу долара з резервів відразу на 69% – з $1,7 млрд (попередні 5 тижнів) до $2,9 млрд. Уже зараз готівковий долар підскочив у банках до понад 40 грн, і це ще не межа. Підвищення військових витрат, потенційне вилучення коштів із соціальних статей бюджету неодмінно викличе новий виток інфляції та девальвації, тому до зими курс гривні може просісти ще більше.

Адже не можна не відзначити, що в умовах постійних обстрілів промислових підприємств, енергетичних об’єктів, налагодити нормальне функціонування фірм як виробничої, так і невиробничої сфери, неможливо. Так, директор найбільшого металургійного заводу “Криворіжсталь” Мауро Лонгобардо у своєму інтерв’ю розповів, що після одного з останніх російських ударів по Кривому Рогу комбінат відновлював виробництво 10 днів, і якби на підприємстві запалили доменну піч, то вона вийшла б з ладу. Друга проблема – дефіцит кадрів: підприємство, отримавши повістки з військкоматів, вручає їх своїм співробітникам, що стає відштовхувальним фактором для залучення нових кадрів. З урахуванням того, що цього року 1,5 тис. заводчан планують мобілізувати, адміністрації доведеться найняти 3 тис. нових працівників, що є непростим завданням.

Україна вже перебуває в положенні повністю дотаційної економіки – уся соціальна сфера, зарплати, пенсії, медицина, освіта залежать від надходжень з боку Заходу. А останній її дає виключно в кредит, не бажаючи входити в становище і реструктуризувати. Зазначимо, що дефіцит бюджету тільки цього року становить рекордні $43,9 млрд, а, за зізнанням глави Мінфіну, наступного року він і зовсім збільшиться ще на $12 млрд. До того ж “партнери” постійно домагаються від нашого уряду зменшення соціальних видатків, а це тільки примножить злидні для простих українців.

Зібране ж усередині країни до останньої копійки йде виключно на військові витрати. Тож що довше триватиме війна, то гірше для громадян і країни загалом. Чи зможе Україна протягнути за такого розвитку подій протягом двох-трьох років – питання далеко не риторичне.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У смерті понад 50 українських військовополонених в таборі Оленівці винна Росія 

Нове розслідування агентства Associated Press, що спирається на неопубліковану...

Нові подробиці щодо вбивства Ірини Фаріон

У справі про вбивство відомої української політикині і активістки...

Через зростання попиту на валюту українські банки нарощують постачання доларів і євро

Зростання попиту на іноземну валюту в Україні стало значним...

Добровольці закінчилися, новобранці відмовляються воювати, ветерани на межі виснаження — звіт RTBF

Бельгійський телеканал RTBF у своєму останньому репортажі про ситуацію...

Півсотні депутатів штурмують Конституційний суд із вимогою повернути спецпенсії з індексацією

13 червня до Конституційного суду України надійшло подання від...

Україна пропонує нову ініціативу для обміну полоненими – бажаючі можуть виїхати до Росії

Українська влада оголосила про нову ініціативу, яка дозволяє громадянам,...

У Тернопільській області викрито корупційний скандал у ТЦК: щомісячні доходи до 150 тис. дол. на хабарах

У Тернопільській області правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в...

Олександр Орловський не виплатив більше 4 мільйонів доларів своїм вкладникам у криптопіраміді

Відомий крипто гуру Олександр Орловський винен понад 4 мільйони...