Спеціалісти Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України розробили новий метод боротьби з гризунами в сільському господарстві та сільськогосподарських приміщеннях.
Розроблений препарат отримав назву “Антимишин”. Його дія полягає в зараженні мишей тифом: спочатку активність гризунів підвищується, проте протягом кількох днів вони стають слабкими, припиняють велику кількість їжі та в результаті гинуть від крововиливу в шлунково-кишковий тракт.
Мікробіологи зауважили, що відмінності “Антимишину” від хімічних препаратів полягають в його безпеці для людей та тварин. При цьому для мишей цей мікробний препарат є смертельним і вражає всю колонію гризунів.
Завідувачка лабораторії пробіотиків Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Наталія Кравченко пояснила, що “Антимишин” ефективний проти різних мишоподібних гризунів, що поширені в сільському господарстві, таких як полівки, хатня миша та інші. Препарат викликає гемологічні ураження, що призводять до крововиливів в шлунково-кишковому тракті гризуна.
Крім того, застосування “Антимишину” не потребує повторних обробок, оскільки одна заражена миша може перезаражувати всіх інших членів колонії.
На сьогодні цей препарат також виявляє практичну важливість для Збройних сил України. Відео, на яких виявлені миші в особистих речах і запасах їжі українських військових, широко обговорюються в соціальних мережах. За словами волонтера Сергія Романчука, партія “Антимишину” вже була передана захисникам з Першої танкової Сіверської бригади, і вони залишили позитивний відгук про його ефективність.