«Укрмінхім» обкрадає державний завод «СумиХімПром» – ЗМІ

Після тривалого простою у квітні цього року хімічний завод «СумиХімПром» відновив свою діяльність. Однак відновлення роботи підприємства супроводжувалося скандалом, пов’язаним із завищеними цінами на сировину і сумнівним походженням товарів. Журналістські розслідування виявили, що завод потрапив у залежність від компанії-посередника ТОВ «Укрмінхім», яка займається постачанням сировини та продажем готової продукції.

Давальницька схема та завищені ціни

Згідно з розслідуванням, «Укрмінхім» постачає «СумиХімПром» сировину, таку як сірка, аміак, фосфорити та хлористий калій, а потім забирає на продаж вироблені на заводі комплексні добрива. Цікаво, що компанія не має власних джерел видобутку сировини, а просто закуповує її за кордоном і перепродає заводу, встановлюючи при цьому завищені ціни.

Згідно з даними розслідування, ТОВ «Укрмінхім» працює через мережу європейських компаній-одноденок, які зареєстровані у різних країнах, і допомагають завищувати ціни на сировину. Результат цієї схеми полягає в значних фінансових збитках для державного заводу. Кожна поставка може обходитися «СумиХімПром» на $300-400 тисяч дорожче, ніж якби сировина закуповувалася безпосередньо у виробників. Посередники отримують прибуток у розмірі приблизно $20-30 за тонну.

Особливу тривогу викликає те, що сировина, яка постачається на завод, часто має сумнівне походження. Наприклад, один з останніх контрактів ТОВ «ТД «Укрмінхім» на поставку фосфоритів від словацької компанії Z9 Impex s.r.o. показує значну різницю в ціні. 1 серпня 2024 року фосфорити, які нібито походять з Єгипту, були куплені за €107 за тонну, тоді як реальний єгипетський постачальник Chem Source Egypt пропонує ту ж сировину по $40-50 за тонну.

Однак, як з’ясували журналісти, фосфорити мають «єгипетське» походження тільки на папері. Наприклад, один з коносаментів показав, що сировина була завантажена у Лівані, майже на кордоні із Сирією. Це свідчить про те, що насправді фосфорити мають сирійське походження. Підсанкційний товар союзника Росії маскується під єгипетський за допомогою підробних сертифікатів.

Така схема постачання не тільки підриває фінансову стабільність «СумиХімПром», а й може мати серйозні наслідки для якості продукції, що виготовляється на заводі. В умовах, коли важлива прозорість і ефективність використання ресурсів, такі практики створюють додаткові ризики і можуть негативно вплинути на репутацію і конкурентоспроможність підприємства.

На фоні цих подій, Віталій Вікторович Логінов, неформальний радник голови ОГХК з 2023 року, як стверджують журналісти, контролює цю мережу і є ключовою фігурою у цій схемі. Ситуація вимагає детального розслідування та втручання відповідних органів, щоб зупинити порушення і забезпечити належне функціонування державного заводу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна закликає до продовження заборони на участь російських спортсменів у Всесвітніх іграх 2025

Міністерство молоді та спорту України, Міністерство закордонних справ України...

На Київщині затримали посадовця, який організував ухилення від військової служби

На Київщині під судом опинився голова міжрайонної медико-соціальної експертної...

Український репер Потап розсекретив своє місцезнаходження

Відомий український репер і продюсер Олексій Потапенко, більше відомий...

Другий “саміт миру” не відбудеться в листопаді

Другий "саміт миру", який планувався на листопад, не відбудеться,...

Кабінет Міністрів призначив Юлію Кіріллову заступником міністра у справах ветеранів

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення призначити Юлію Кіріллову на...

Екскандидат у мери Кривого Рогу Дмитро Шевчик знайдений мертвим

У Дніпропетровській області, у селищі Кудашівка, було знайдено тіло...

Партія Тимошенко за державні кошти фінансувала пов’язані компанії – ЗМІ

Дослідження руху «Чесно» виявило потенційні корупційні зв’язки політичної партії...

Директор ДТЕК розповів, чи готова Україна до зими

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв'ю BBC наголосив...