Уряд підвищує податки, коли бюджет перевиконано

Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев оголосив, що робоча група, яка займається розробкою законопроєкту уряду щодо підвищення податків, погодила підвищення військового збору з доходів громадян з 1,5% до 5%. Також для фізичних осіб-підприємців третьої групи буде запроваджено військовий збір у розмірі 1%. Це рішення викликало широкий резонанс серед економістів та підприємців, які висловлюють занепокоєння щодо його наслідків для бізнесу та економіки країни загалом.

Варто зазначити, що під час обговорення законопроєкту було виключено підвищення податку на прибуток банків з 25% до 50%. Це сталося через категоричну позицію Міністерства фінансів та Національного банку України, які виступили проти такого кроку. Як зазначив Гетманцев, підвищення податку на прибуток банків не було погоджено через ризики для стабільності банківського сектору, який показує значні фінансові результати.

Фінансовий стан українських банків: зростання прибутків

За перші сім місяців 2024 року чистий прибуток українських банків після оподаткування склав 93,6 мільярда гривень, що перевищує показники минулого року. За даними Національного банку України, доходи банків за цей період зросли на 17% і склали 293,7 мільярда гривень, зокрема процентні доходи зросли на 20,1% і досягли 201,8 мільярда гривень. Це свідчить про стабільність і навіть зростання фінансового сектору в умовах війни, що робить рішення про непідвищення податку на прибуток банків зрозумілим.

Критика економічної політики: Михайло Кухар про ризики підвищення податків

Старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар висловив різку критику щодо планів уряду підвищити податки в Україні. У своєму дописі в соціальній мережі Facebook Кухар звернув увагу на те, що бюджет України на 2023 рік був перевиконаний на 56% порівняно з планом, а прогнозоване перевиконання бюджету 2024 року становить не менше 30%. Кухар зауважив, що в умовах, коли підприємства банкрутують, а робітники втрачають робочі місця, підвищення податків може серйозно загрожувати виживанню приватного сектору економіки.

На думку Кухара, ситуація, коли бюджет України не лише виконується, але й перевиконується, а західне фінансування значно перевищує заплановані показники, не вимагає додаткового податкового тиску на громадян та бізнес. Він назвав плани підвищення податків “диверсією проти внутрішньої економіки України у війну” і закликав уряд переглянути свою позицію.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Військовий розповів про найголовніші загрози для ЗСУ

Командир батальйону «Свобода» Петро Кузик під час інтерв'ю в...

Апеляційний суд Києва заблокував спробу передати справу Монтян до суду Донеччини

Шевченківський районний суд Києва, під керівництвом Євгена Мартинова, намагався...

Вірус африканської чуми свиней охопив Полтавську область

У Полтавській області зафіксували спалах африканської чуми свиней, внаслідок...

У Центрі протидії дезінформації розповіли що насправді відбувається у Курській області

У Курській області тривають активні бойові дії, де українські...

Експерт розповів чого чекати від ринку пального після підвищення податків

Нещодавнє рішення Верховної Ради про підвищення податків для автозаправних...

Депутат підтримав масові перевірки документів ТЦК

Народний депутат Микита Потураєв висловився щодо масової перевірки документів...

В НАЗК розповіли як виявляють брехню в деклараціях чиновників

Голова Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик ...

Солдати КНДР вже беруть участь у війні в Україні

Згідно з повідомленнями південнокорейських і українських чиновників, ситуація на...