Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо поширення свідомості про продукцію вітчизняного виробництва, затвердивши безкоштовне використання торговельної марки “Зроблено в Україні” для підприємств. Цю ініціативу підтверджує Урядова постанова № 197.
Уряд також ухвалив зображення торговельної марки “Зроблено в Україні” і доручив Міністерству економіки подати заявку на державну реєстрацію цієї марки та розробити технічний стандарт (брендбук) на його основі.
Постанова рекомендує використовувати зображення торговельної марки всім державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам та організаціям незалежно від форми власності відповідно до затвердженого технічного стандарту (брендбуку).
“Використання зображення торговельної марки, затвердженого цією постановою, державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності здійснюється на безоплатній основі”, — зазначено в документі.
Попередньо Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на презентації платформи “Зроблено в Україні”, заявив про майбутню можливість отримання українцями часткової компенсації за покупку товарів та послуг, виготовлених в Україні. За словами Президента, ця програма знаходиться в розробці і планується запустити її ще цього року.
Уряд також оголосив про запуск національної платформи «Зроблено в Україні», прийняв постанову щодо популяризації товарів українського виробництва та затвердив знак маркування «Зроблено в Україні». Очікується, що ці дії призведуть до зростання споживчого попиту на 0,14% ВВП, створення понад 22 тис. нових робочих місць та додаткових надходжень до бюджету на суму 4 млрд грн.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час презентації національної платформи «Зроблено в Україні». Шмигаль підкреслив, що відновлення та розвиток підприємництва є пріоритетом для уряду, і програма «Зроблено в Україні» є новим засобом взаємодії держави і бізнесу.
Ця ініціатива спрямована на стимулювання внутрішнього попиту на українську продукцію та розвиток національного виробництва. Важливо відзначити, що це не обмежує доступ до іноземних товарів, а надає підприємцям стимули для виходу на внутрішній і зовнішній ринки. Для досягнення цієї мети уряд планує використовувати різноманітні інструменти підтримки вітчизняних виробників, включаючи розширення переліку товарів для державних закупівель та надання компенсацій за покупку української техніки.