В банках розповіли як уникнути блокування рахунків

З 1 лютого в Україні набув чинності Меморандум, який обмежує розміри платежів між фізичними особами — 50-150 тис. грн. З того часу значно зросла кількість скарг клієнтів, чиї рахунки були заблоковані. Банки, в свою чергу, пояснюють посилення контролю вимогами Національного банку України, який наполягає на більш детальній перевірці проводок.

Як запевняють банківські експерти, блокування рахунків автоматично відбуваються через програми-роботи, а для вирішення ситуацій потрібна вручну перевірка. На жаль, через великий обсяг клієнтів і нестачу фахівців у банках такі перевірки займають багато часу. Проте, щоб мінімізувати ризик потрапити в цей “капан”, фінансисти рекомендують дотримуватись кількох правил.

Поради для уникнення блокування рахунків:

  1. Не збільшувати великі грошові операції на рахунках з невеликими оборотами. Якщо ваш рахунок використовувався для обмежених сум, не перевищуйте їх раптово, навіть якщо сума менша за встановлений ліміт (50-150 тис. грн). Різке збільшення обороту може здатися банку аномальним.

  2. Уникайте великих зарахувань готівки на рахунки. Якщо готівка регулярно надходить на рахунок, і одразу розподіляється на інші, це може бути сприйнято як нелегальні виплати або зарплати в “конвертах”. Ось чому готівкові внески на суму понад 10 тис. грн повинні бути рідкісними та документованими.

  3. Поступово збільшуйте активність на малоробочих рахунках. Якщо ви не часто користувалися рахунком, не вносьте на нього великі суми одразу. Починайте з малих сум і нарощуйте активність поступово, використовувати рахунок в побуті для дрібних покупок чи послуг.

  4. Оформлюйте великі суми грошей у вигляді подарунків належним чином. Якщо ви переказуєте великі суми (від 50-100 тис. грн), особливо родичам, оформіть їх дарування у нотаріуса. Це дозволить уникнути питань зі сторони банку.

  5. Уникайте частих дрібних переказів. Якщо ви переказуєте по 100-200 грн кілька разів на день, банк може сприйняти це як ознаку нелегальної підприємницької діяльності, що може призвести до блокування рахунку.

  6. Надавайте документи про офіційні доходи. Якщо ви отримуєте великі офіційні доходи, повідомте про це свій банк, адже з 1 липня 2025 року максимальний ліміт на платежі буде знижено до 100 тис. грн.

  7. Як діяти при відсутності офіційних доходів. Якщо ваші доходи не підтверджені документально, не вносіть сірих коштів на рахунки. Розподіляйте свої кошти по кількох рахунках і користуйтеся криптовалютами для уникнення блокувань.

Незважаючи на те, що банки мають намір обмежити потенційні фінансові зловживання та зменшити ризики фінансування нелегальних операцій, кожен клієнт повинен стежити за своїми фінансовими операціями і дотримуватися простих порад, щоб уникнути блокування рахунків. Зрозуміло, що найбільше під удар потрапляють клієнти з нестабільними або підозрілими транзакціями, тому важливо вести прозорі фінансові операції.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Німеччина і США обговорюють передачу Україні ракет Patriot

Берлін і Вашингтон ведуть активні перемовини про передачу Україні...

Офіс Президента не зміг зібрати достатню кількість підписів за відставку Кличка

Як повідомляє джерело видання 360ua.news в Київраді, ОП не...

Мер Бучі Федорук не задекларував жодної нерухомості, але зберігає десятки тисяч доларів

Міський голова Бучі Анатолій Федорук продовжує демонструвати дивовижну скромність...

Співачка Тіна Кароль жорстко відповіла Потапу за відео бійки з Лободою

В українському шоу-бізнесі новий скандал: продюсер Потап виклав у...

Мер Борщева Ігор Чопик приховав вартість нерухомості і машин

Міський голова Борщівської громади на Тернопільщині Ігор Чопик, обраний...

У Франківську 170 родин не можуть отримати житло через втечу співвласниці за кордон

У Івано-Франківську понад 170 родин вже понад два роки...

Директорці з Полтавщини оголосили підозру через несплату податків на постачанні продуктів військовим

Директорці приватного підприємства з Полтавської області оголосили про підозру...

5 тисяч гривень надбавки: хто має право на підвищену пенсію у 2025 році

У 2025 році в Україні зросла надбавка до пенсії...