В Ізюмі через корупційний скандал хочуть звільнити голову МВА

Резонансна справа про зловживання державною програмою єВідновлення в Ізюмі привела до звільнення очільника міської військової адміністрації Валерія Марченка. Харківська обласна військова адміністрація (ОВА) рекомендувала його відставку, а нову кандидатуру вже погоджено Офісом президента. Про це повідомив глава Харківської ОВА Олег Синєгубов на пресконференції 26 грудня.

Причиною кадрових змін стали викриття у справі заступника Марченка, якому оголосили підозру у махінаціях із державною програмою єВідновлення. Слідство встановило, що посадовець, який також був членом Комісії з розгляду питань надання компенсацій за зруйноване житло, розробив схему незаконного заволодіння бюджетними коштами.

Використовуючи фальшиві документи, він організував подачу заяви на компенсацію від імені власника одного з будинків в Ізюмі. За допомогою підставного експерта було створено неправдивий звіт про обстеження будинку, що дозволило отримати два житлові сертифікати на загальну суму 1,5 млн гривень.

Сертифікати були використані для придбання житла в Краматорську, однак реальна вартість нерухомості виявилася втричі нижчою за суму сертифікатів. Різниця була переведена в готівку і спрямована на придбання автомобіля Nissan 2017 року випуску для родички посадовця.

Окрім цього епізоду, слідчі виявили ще два аналогічні випадки з нерухомістю у м. Ізюм та с. Кам’янка. До злочинної діяльності були залучені навіть родичі посадовця, зокрема бабуся його дружини, яка фіктивно продала свій будинок за сертифікати.

Глава Харківської ОВА Олег Синєгубов наголосив на неприпустимості таких зловживань:
“Зловживання на місцях у часи воєнного стану – це злочин не лише проти держави, але й проти всіх українців, які довіряють цим програмам.”

Він зазначив, що заміна керівництва Ізюмської МВА є лише першим кроком у вирішенні ситуації. Зараз тривають організаційні процедури для призначення нового начальника.

Заступнику Марченка повідомлено про підозру за кількома статтями, серед яких заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, замах на цей злочин та легалізація незаконно одержаного майна. Усі злочини кваліфіковані як вчинені в умовах воєнного стану, що лише посилює відповідальність.

Розслідування триває, і правоохоронці обіцяють виявити всіх причетних до злочинної схеми. Ця справа стала черговим нагадуванням про важливість посилення контролю за використанням державних коштів, особливо в умовах війни.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

La Stampa: Трамп і Путін домовляються про Україну без Європи

Телефонна розмова між президентом США Дональдом Трампом і російським...

Ведуча Лідія Таран розповіла, як її донька вступила у престижний французький університет

Телеведуча Лідія Таран поділилася важливою новиною — її донька...

На ТЦК подали 1,6 тисячі скарг, а покарали лише 50 осіб

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець за...

ППО в Києві не відпрацювало сьогодні, бо ракети зберігають для фронту

У ніч на 4 липня по Києву було завдано...

Київтеплоенерго витратить понад 7 мільйонів на ремонт Центру обслуговування клієнтів

Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” планує оновити приміщення Центру обслуговування клієнтів,...

Німеччина і США обговорюють передачу Україні ракет Patriot

Берлін і Вашингтон ведуть активні перемовини про передачу Україні...

Офіс Президента не зміг зібрати достатню кількість підписів за відставку Кличка

Як повідомляє джерело видання 360ua.news в Київраді, ОП не...

Мер Бучі Федорук не задекларував жодної нерухомості, але зберігає десятки тисяч доларів

Міський голова Бучі Анатолій Федорук продовжує демонструвати дивовижну скромність...