В Україні не вистачає тисяч працівників у різних секторах економіки

В Україні загострюється ситуація з безробіттям, зокрема з недостатньою кількістю кваліфікованих кадрів у різних секторах економіки. За даними Державного центру зайнятості, однією з найбільших проблем є нестача працівників у сфері освіти. На 2024 рік в Україні не вистачало близько 25 тисяч освітян. Це суттєво впливає на якість навчання в країні, а також створює додаткове навантаження на вже працюючих педагогів.

За словами заступника директора Держцентру зайнятості Станіслава Павленка, основними причинами цієї проблеми є війна, міграція населення та відсутність відповідності кваліфікації шукачів роботи вимогам ринку. До війни жінки складали 55% серед безробітних, але зараз їхня частка зросла до 81%, оскільки багато чоловіків мобілізовані і традиційно чоловічі професії залишаються без належної кількості кадрів.

Особливо складна ситуація в регіонах, які найбільше постраждали від війни. Через руйнування інфраструктури та вимушене переселення частини населення багато шкіл і дитячих садків залишаються без достатньої кількості персоналу. Зокрема, станом на січень 2025 року в Україні не вистачало 1,5 тисячі освітян, з яких 800 вихователів у дитячих садках.

Великі проблеми з дефіцитом кадрів також спостерігаються в переробній промисловості та сфері харчування. У 2024 році в переробній промисловості не вистачало 9 тисяч фахівців, а в сфері розміщення та харчування 3 тисячі вакансій залишаються незакритими. Це гальмує розвиток цих галузей, оскільки попит на працівників у готелях, ресторанах та туристичних комплексах залишається стабільно високим.

Станом на 19 лютого 2025 року на “Єдиному порталі вакансій” було розміщено 217 тисяч пропозицій роботи. Середня заробітна плата у цих вакансіях становила 23 тисячі гривень, що є досить високим показником для українського ринку праці. Однак проблема дефіциту кваліфікованих кадрів залишається, навіть попри досить привабливі умови роботи.

Експерти прогнозують, що дефіцит кадрів у цих секторах збережеться, тому вирішення цієї проблеми вимагає підтримки держави. Зокрема, необхідно створити умови для перекваліфікації працівників та для повернення трудових мігрантів, що може допомогти закрити наявні вакансії та поліпшити ситуацію на ринку праці.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Міф про доброту бідних: як соціальний статус впливає на поведінку людини

Довгі роки в психології існувала думка, що люди з...

Олександр Гладун: “Щоб населення не скорочувалось, українки повинні народжувати по троє дітей”

Доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та соціальних...

Голова медкомісії Київщини Андрій Кріпак ухилявся від мобілізації та розбагатів на державних коштах

Голова медичної комісії Київської області Андрій Кріпак опинився у...

Адміністрація Трампа розглядає нейтральну зону навколо ЗАЕС під контролем США

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість взяття під...

У Кам’янському чоловік відкрив стрілянину з автомата просто у дворі

У місті Кам’янське на Дніпропетровщині стався інцидент із застосуванням...

США навмисно допустили витік інформації стосовно своїх претензій на Запорізьку АЕС

Як повідомляють наші джерела, адміністрація Дональда Трампа навмисно допустила...

Що святкують в Україні та світі 21 квітня: календар пам’ятних дат

Сьогодні віряни вшановують пам’ять святого священномученика Януарія та його...

Весняне тепло без опадів: якою буде погода в Україні 21 квітня

Початок нового тижня потішить українців справжнім весняним теплом і...