В Україні планують підвищити податки на доходи з депозитів

Малі банки переглядають ставки за депозитами, деякі з них суттєво знизили дохідність вкладів. Розглянемо, які умови зараз пропонують приватним клієнтам банки з депозитними портфелями до 2 млрд грн.

У травні інфляція в Україні прискорилася до 3,3% у річному вимірі, порівняно з 3,2% у квітні. Очікується, що після підвищення тарифів на електроенергію інфляція у червні зросте ще більше, що негативно впливатиме на дохідність депозитів.

На дохідність вкладів також вплине можливе підвищення податків, яке обговорюється у владних кабінетах. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що можуть змінитися “податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, податок на додану вартість”.

За попередніми даними, військовий збір може збільшитися з 1,5% до 5%. Це безпосередньо вплине на дохідність вкладів, оскільки фізичні особи сплачують цей податок разом з ПДФО при отриманні доходу з депозитів. Якщо зараз загальна сума податків складає 19,5%, то після змін вона може зрости до 23%.

Начальник Львівського відділення РВС Банку Іван Мичло погоджується, що збільшення військового збору вплине на прибутковість вкладів, але не вважає, що це зробить депозити менш популярними.

“Не думаю, що підвищення військового збору суттєво вплине на дохідність вкладів та їх затребуваність серед населення. Відтоді, коли було вперше запроваджено військовий збір (1,5%), не спостерігалося відтоку клієнтів. Зараз планується збільшення до 5%, але це лише прогноз. Після певного періоду адаптації попит може відновитися”, — пояснює Іван Мичло.

Голова правління Юнекс Банку Іван Світек також вважає підвищення військового збору ймовірним.

“Будь-яке підвищення податків ускладнює ситуацію, навіть для класичних депозитів. Конкуренція на ринку та економічні умови обмежують можливості для перегляду депозитних ставок. Збільшення податків вплине на реальну дохідність для вкладника, оскільки більше з нарахованих відсотків перераховуватиметься до бюджету”, — зазначає він.

За його словами, підвищення податків може спонукати людей інвестувати в ОВДП або тримати гроші вдома чи на поточних рахунках. Глибина цього процесу залежатиме від рівня підвищення податків та ресурсної ситуації на ринку. З іншого боку, наповнення бюджету, значна частина якого йде на оборону країни, може мати пріоритет.

Нагадаємо, Міністерство фінансів 18 червня розмістило військових облігацій на 8,6 млрд гривень та 204 млн доларів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...