В Україні почалася нова хвиля блокування податкових накладних

В Україні почалася нова хвиля блокування податкових накладних, що створює додатковий тиск на бізнес. Податківці тепер вимагають документи, які зазвичай перевіряються під час податкових перевірок. Бухгалтер Оксана розповіла, що нова хвиля блокування почалася на початку травня.

Раніше було достатньо документів, що підтверджували конкретні операції, але тепер податкова вимагає надання всіх документів, які подаються під час перевірок. За словами Оксани, раніше розблокування податкової звітності займало 5 робочих днів із поданням стандартного пакету документів. Однак зараз податкова через 5 днів після подання пакету починає вимагати додаткові пояснення і документи.

Податківці тепер вимагають сертифікати якості продукції та всі платіжні документи щодо фінансових операцій з постачальниками і покупцями. Оксана зазначила, що для подання додаткових документів потрібно формувати численні додатки, зокрема картки обліку за два роки для всіх бухгалтерських рахунків, що стосуються руху товарів, коштів, зарплати та сплати податків.

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що Кабмін доручив Міністерству фінансів, Держаудитслужбі та ДПС провести аудит системи блокування податкових накладних за період 2021-2023 років.

Блокування податкових накладних є однією з основних проблем, на яку скаржаться українські підприємці. За статистикою Ради бізнес-омбудсмена, у третьому кварталі 2023 року 57% скарг від бізнесу стосувалися податкових питань. Народний депутат Михайло Цимбалюк зазначив, що блокування податкових накладних загрожує національній безпеці України, зупиняючи діяльність підприємств та порушуючи економічні операції.

Бізнес-омбудсмен Роман Ващук наголосив, що проблема полягає в стилі адміністрування податків, а не в їх рівні. Він додав, що податкова і митниця програють 90-94% справ у судах. Експерти вважають, що це свідчить про зловживання податківцями своїми повноваженнями.

Член Ради Асоціації платників податків Дмитро Олексієнко вважає, що за політикою адміністрування стоїть народний депутат, голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев. Він керує податковою через свого колишнього помічника Євгена Сокура. Сам Гетманцев називає свою діяльність “парламентським контролем” і стверджує, що просто допомагає підприємцям.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна отримає менше винищувачів F-16, ніж планувалося – Bloomberg

Цього літа Україна, після тривалого очікування, нарешті отримає нові...

Інваліди з України вбили і розчленували чоловіка у Німеччині

Життя сімейної пари інвалідів з України, що проживала в...

Розвіддрони обмежують удари ЗСУ по Криму

З початку липня стало помітно зниження кількості ракетних ударів...

Схеми відмивання грошових коштів інфраструктурного відновлення України

Після припинення військових дій в Україні, країна стикнеться з...

Керівник ДБР прагне отримати політичний гешефт від “справи Майдану”

В останні місяці зростає напруга навколо діяльності Державного бюро...

Таксисти Києва відмовляються від замовлень через побоювання щодо мобілізації

Згідно з повідомленням генерального директора корпоративної та сімейної служби...

Скандал навколо Сергія Лабазюка: корупційні схеми і земельні шахрайства

Сергій Лабазюк, відомий український народний депутат від фракції "За...

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про завершення досудового...