В Україні пропонують дозволити ТЦК застосовувати силу для виконання мобілізаційних завдань

Ситуація з мобілізацією в Україні викликає нові обговорення, зокрема щодо прав і обов’язків співробітників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Серйозне занепокоєння викликає той факт, що громадяни часто чинять перешкоди працівникам ТЦК, які виконують свої обов’язки в умовах воєнного стану.

Сержант Збройних сил України Андрій Соколов у своєму інтерв’ю виданню “Твоє місто” заявив, що співробітники ТЦК повинні мати розширені повноваження, включно з правом застосовувати силу. За його словами, ситуація, коли на співробітників ТЦК здійснюються напади, є неприпустимою, а необхідність у праві на застосування фізичної сили та навіть вогнепальної зброї є питанням безпеки та ефективності виконання їхніх обов’язків.

Соколов пояснив, що співробітники ТЦК стикаються з агресією з боку громадян, які часто не визнають свою провину. Це створює конфліктні ситуації, в яких часто звинувачують самих працівників. Соколов акцентував, що працівники ТЦК перебувають у складних умовах і мають право на захист, тому вони повинні мати можливість застосовувати фізичну силу в разі потреби.

Особливо в контексті війни, Соколов підкреслив, що напади на військовослужбовців, навіть якщо вони знаходяться в ТЦК, є неприпустимими. Він також зазначив, що це питання потребує уваги на рівні законодавства, адже воєнні обов’язки повинні бути підкріплені правом на самозахист для тих, хто їх виконує.

Водночас, обговорюються й інші зміни в законодавстві, які стосуються мобілізації. Зокрема, йдеться про новий порядок бронювання та анулювання відстрочок, а також про можливу мобілізацію жінок. Андрій Савенко, підполковник Головного управління розвідки, висловив думку, що якщо людина за 10 років війни не відвідала військкомат, то її бажання служити не повинно бути під питанням.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Мінімальна зарплата в Україні в 2025 році: чому сума «на руки» зменшиться

У 2025 році мінімальна зарплата в Україні залишиться на...

Православний календар на 2025 рік: святкування за новим стилем

З 2025 року Православна церква України перейшла на новоюліанський...

Платні послуги в державних лікарнях: деталі нововведення з січня 2025 року

З 1 січня 2025 року в Україні державні та...

Коли НБУ замінить копійку на шаг

Національний банк України (НБУ) ініціював законодавчі зміни, які передбачають...

НСЗУ розширює пакет послуг первинної медичної допомоги

З 1 січня 2025 року Національна служба здоров’я України...

Як змінилися ціни на продукти за рік

У 2024 році вартість споживчого кошика в Україні зросла...

НБУ витратив понад 34 млрд доларів на підтримку гривні у 2024 році

Національний банк України (НБУ) у грудні 2024 року продав...

Василів день: традиції, прикмети та заборони для українців

1 січня в Україні: церковні свята Сьогодні українці вшановують...