З початку року в Україні зафіксовано 69 випадків гарячки Західного Нілу, з яких 41 випадок був підтверджений у серпні. Найбільше хворих виявлено в Полтавській, Черкаській, Київській областях та у столиці, про що повідомив заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі телемарафону.
Гарячка Західного Нілу – це небезпечне захворювання, яке вперше було виявлено в Африці в 1937 році, а нині циркулює по всьому світу. Основними переносниками вірусу є птахи. Україна, маючи декілька шляхів міграції перелітних птахів, постійно стикається з цією інфекцією.
Ігор Кузін зазначив, що Полтавська, Черкаська, Київська області та Київ є лідерами за кількістю захворювань. Захист від гарячки Західного Нілу можливий тільки через запобігання укусам комарів.
У червні 2024 року в «Свято-Михайлівській клінічній лікарні м. Києва» лікувались 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом лихоманка Західного Нілу. Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА, підтвердила цю інформацію.
В Україні випадки захворювання лихоманкою Західного Нілу реєструються переважно в літньо-осінній період. На жаль, вже зареєстровано першу смерть від цієї хвороби в Черкащині: 65-річний житель області помер у київському медзакладі, де і було встановлено остаточний діагноз.
Важливо зазначити, що наразі вакцини для запобігання лихоманки Західного Нілу не існує, тому найбільш ефективний спосіб захисту – уникати укусів комарів.