В Україні сотні тисяч силовиків-пенсіонерів можуть бути мобілізовані

В Україні досі залишається понад 145 тисяч пенсіонерів силових структур призовного віку, які не беруть участі в обороні держави. Вони не мають інвалідності, не працюють і не мобілізовані, однак щомісяця отримують пенсії за вислугу років. Така статистика, оприлюднена Міністерством соціальної політики, викликає дедалі більше питань у суспільстві, що живе у реаліях повномасштабної війни.

Йдеться про частину з понад 635 тисяч пенсіонерів силових відомств, які мають спеціальний статус. Середній вік виходу на пенсію у цій категорії — лише 51 рік. І кожен четвертий із них — чоловік, який формально підпадає під визначення призовного віку, проте не залучений до бойових дій.

Пенсійна система для військовослужбовців, правоохоронців, прикордонників та інших силовиків формувалась ще задовго до війни і базувалася на логіці дострокового виходу на пенсію після 25 років служби. Це дозволяє отримувати до 70% від грошового забезпечення навіть у 45 років.

Втім, участь у бойових діях жодним чином не впливає на розмір чи право на пенсію. Виходить, що ті, хто ніколи не бачив фронту, мають ті самі пенсійні гарантії, що й ті, хто безпосередньо ризикує життям на передовій. Така ситуація породжує глибокий дисбаланс і деморалізує військових, які нині захищають державу.

На тлі зростання суспільного запиту на справедливість уряд готує перегляд пенсійного законодавства. У Кабінеті Міністрів заявили про намір запровадити чіткі пільги для учасників бойових дій, а також скасувати або обмежити виплати тим, хто не має активного бойового досвіду, проте отримує кошти з держбюджету.

Йдеться, зокрема, про скасування привілеїв для тих, хто достроково пішов на пенсію, але не бере участі в обороні країни під час війни. За даними ЗМІ, обговорюються також механізми часткової мобілізації серед цієї категорії пенсіонерів — особливо тих, хто має актуальні навички і здатен виконувати тилові чи допоміжні завдання.

Нині єдина перевага для мобілізованих у пенсійному плані — це можливість вийти на пенсію на 5 років раніше. Проте така поступка виглядає незначною у порівнянні з умовами, що діють для «мирних» пенсіонерів силових структур. Очевидно, що необхідні глибші зміни, аби виправити дисбаланс і зробити систему мотиваційною, а не заохочувальною до уникання служби.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Дніпропетровській області ДБР викрило схему уникнення від мобілізації

Державне бюро розслідувань повідомило про викриття масштабної схеми ухилення...

“Брат ухилянт”: що відомо про Віталія Свириденко

Напередодні призначенням Юлії Свириденко новим очільником уряду спалахнув скандал,...

Колишній керівник ФДМУ задекларував понад 80 тис. доларів готівкою

Колишній в.о. голови Фонду державного майна України та ексдиректор...

У Варшаві арештували нападника, що поранив українця мачете

Увечері 11 липня в центрі Варшави стався жорстокий напад:...

Підрядника Подільського мосту у Києві підозрюють у забрудненні водойми бетоном

Будівництво Подільського мостового переходу у Києві опинилося в центрі...

Посадовців КП у Чернівцях підозрюють у завищенні ціни на авто

Генеральному директору комунального підприємства «Чернівціводоканал» Андрію Колеснику та провідному...

Правоохоронці у Києві закрили шахрайські колл-центри, які ошукували інвесторів по всьому світу

Правоохоронці припинили діяльність низки шахрайських колл-центрів у Києві, які...

Половина декларацій із порушеннями: НАЗК виявило мільйонні зловживання у чиновників і депутатів

У червні 2025 року Національне агентство з питань запобігання...