В Україні буде створено Єдину інформаційну систему соціальної сфери. Данило Гетманцев пояснив важливість цього рішення. Відповідний законопроект ухвалив уряд. За його словами, питання створення такої системи назріло ще чверть століття тому. Прийнято сотні законів, які передбачають різні пільги та допомоги, створювалися і реорганізовувалися органи, які мали опікуватися ними, кожен формував свою базу даних або реєстр.
На питання, скільки в Україні є отримувачів різних видів соціальної допомоги, навіть до війни відповідали різними цифрами з похибкою в кілька мільйонів. Зараз, з появою до 10 мільйонів біженців та внутрішньо переміщених осіб, ситуація ще більше заплутана. Деякі пільги, що перейшли у спадок від СРСР, як-от позачергове встановлення дротового телефону чи пільгове користування “радіоточкою”, роками не переглядалися і мають вартість у кілька гривень.
Попередні спроби створити Єдину інформаційну систему не дали результатів. Більше ніж півтора десятиліття тому на це отримали міжнародну допомогу у сотні мільйонів доларів, але проект затягнувся, комп’ютерна техніка застаріла, а інтернету в деяких місцях не було. Дехто вважав, що найнадійніший спосіб зберігання даних – картонна папка на шнурках.
Зараз доступні нові технології. Наприклад, завдяки інтеграції багатьох реєстрів у Дії при заповненні заяви на пільги не треба вводити всю інформацію заново, можна підтвердити її в один клік.
Гетманцев наголосив на важливості доведення створення Єдиної інформаційної системи до логічного кінця, щоб громадяни могли швидко отримувати пільги без бюрократичної тяганини. Він зазначив, що влада має бути зацікавлена в цьому, адже йдеться про ефективне витрачання близько 470 млрд грн.