В Україні заборонили програмне забезпечення з РФ

Кабінет Міністрів України затвердив нову ініціативу, спрямовану на посилення санкційного режиму проти держав, які перебувають під обмеженнями з боку українського уряду. Відповідно до нових змін до закону України “Про санкції”, планується заборонити використання програмного забезпечення (ПЗ) та вебсайтів, пов’язаних із країнами, проти яких запроваджено санкції, зокрема, Російською Федерацією.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підтвердив, що новий законопроєкт має на меті внесення змін до чинного законодавства, розширюючи перелік секторальних санкцій. Основні положення пропонованих змін включають:

  1. Заборона на ПЗ, Розроблене в Підсанкційних Країнах: Законопроєкт забороняє використання ПЗ, розробленого фізичними або юридичними особами з підсанкційних держав.
  2. Обмеження на Продукти Компаній з Підсанкційними Інвестиціями: Під заборону потрапляють програми, створені компаніями, часткою статутного капіталу яких володіють підсанкційні держави.
  3. Заборона ПЗ Компаній, що Перебувають під Контролем Терористичних Організацій: ПЗ, що належить компаніям, які контролюються організаціями або особами, що займаються терористичною діяльністю, також буде заборонене.
  4. Використання Коду Підсанкційних Продуктів: ПЗ, яке використовує вихідний або обʼєктний код інших підсанкційних продуктів, потрапляє під заборону.
  5. Заборона Вебсайтів Підсанкційних Осіб або Організацій: Законопроєкт також пропонує заборонити доступ до вебсайтів, що належать особам або організаціям, які перебувають під санкціями.

Ця ініціатива є продовженням кампанії з блокування російських сервісів в Україні, яка розпочалася ще у 2018 році. Тоді були заборонені популярні соціальні мережі “Одноклассники” та “ВКонтакте”, а також сервіси “Яндекс” та деяке російське програмне забезпечення, зокрема бухгалтерська програма 1С.

У квітні 2023 року асоціація IT Ukraine звернулася до Міністерства цифрової трансформації з ініціативою заборонити використання російського ПЗ у державних компаніях та бізнесі. Голови асоціації зазначили, що в Україні все ще функціонують клони російського ПЗ, перереєстровані в країнах ЄС, такі як BAS ERP, AmoCRM та “Бітрікс”, які також повинні потрапляти під санкції.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

До війни з Росією армія України вважала НАТО ворогом – Олег Грудзевич

Українська армія до 2014 року перебувала у глибокій кризі,...

Військовий розповів про найголовніші загрози для ЗСУ

Командир батальйону «Свобода» Петро Кузик під час інтерв'ю в...

Апеляційний суд Києва заблокував спробу передати справу Монтян до суду Донеччини

Шевченківський районний суд Києва, під керівництвом Євгена Мартинова, намагався...

Вірус африканської чуми свиней охопив Полтавську область

У Полтавській області зафіксували спалах африканської чуми свиней, внаслідок...

У Центрі протидії дезінформації розповіли що насправді відбувається у Курській області

У Курській області тривають активні бойові дії, де українські...

Експерт розповів чого чекати від ринку пального після підвищення податків

Нещодавнє рішення Верховної Ради про підвищення податків для автозаправних...

Депутат підтримав масові перевірки документів ТЦК

Народний депутат Микита Потураєв висловився щодо масової перевірки документів...

В НАЗК розповіли як виявляють брехню в деклараціях чиновників

Голова Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик ...