ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об’єднання справ олігарха Олега Бахматюка, звинуваченого в наданні неправомірної вигоди колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову, зі справою проти самого Насірова та його помічника.

Таке рішення суд ухвалив 11 червня.

Антикорупційний суд призначив до розгляду справу Бахматюка окремо від справи Насірова. Прокурор САП та захисник олігарха подали клопотання про передачу справи іншій колегії суддів, яка слухає справу ексголови ДФС, для розгляду питання об’єднання.

«Задовольнити клопотання захисника і прокурора. Передати матеріали судової справи у кримінальному провадженні щодо обвинувачення (Бахматюка) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 369 КК, колегії суддів ВАКС для вирішення питання про об’єднання з судовим провадженням у кримінальному провадженні (стосовно Насірова)», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП висунули підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди заочно повідомили олігарху Олегу Бахматюку.

Слідство встановило, що голова ДФС (2015-2016 рр.) отримав неправомірну вигоду у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд грн ПДВ упродовж лютого 2015 – серпня 2016 рр. “Плату за послуги”, яка становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров отримував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії, підконтрольної його тестю та раднику, через іншу іноземну компанію. Відправником коштів була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

Частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання, що призвело до судових позовів з боку цих товариств та стягнення ними з держбюджету щонайменше 2 млн грн пені.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...