Вашингтон може не відновити допомогу Україні після підписання угоди про корисні копалини

Президент США Дональд Трамп, ймовірно, очікує не лише підписання угоди про видобуток корисних копалин, а й значно більших поступок з боку Києва, перш ніж відновити військову допомогу та обмін розвідданими з Україною. Як пише CBS News, конкретні умови Білого дому щодо поновлення підтримки поки що залишаються невизначеними.

За словами дипломатичних джерел, на даний момент немає жодних ознак, що Вашингтон найближчим часом повернеться до активної допомоги Києву. Водночас офіційні особи США стверджують, що допомогу не припинено остаточно, а лише призупинено.

Очікується, що цього тижня державний секретар Марко Рубіо зустрінеться з українською делегацією в Джидді (Саудівська Аравія). Також у переговорах візьмуть участь радник з національної безпеки Майк Волтц і спеціальний посланник на Близькому Сході Стів Віткофф, якого вважають наближеною до Трампа людиною.

Українську сторону на переговорах представлятимуть глава Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та заступник голови адміністрації президента Павло Паліса.

За словами представника Держдепартаменту, рішення України відправити на переговори високопоставлену делегацію свідчить про готовність Києва «рухатися вперед». Водночас NBC News повідомляє, що Вашингтон розглядає угоду щодо корисних копалин лише як один із кроків, недостатній для повного відновлення підтримки України.

Західні ЗМІ пишуть, що Трамп може вимагати від Зеленського не тільки територіальних поступок, але й певних кроків у напрямку проведення виборів в Україні, а можливо, і зміни керівництва країни.

Українська сторона, своєю чергою, намагатиметься переконати США у необхідності відновлення обміну розвідданими та військової підтримки. Київ, за повідомленнями, готовий запропонувати часткове припинення вогню з Росією як один із варіантів для досягнення компромісу.

Переговори в Саудівській Аравії можуть стати ключовими для визначення подальших відносин між США та Україною. Поки що Білий дім демонструє обережність у питаннях військової допомоги та розвідданих, однак їхнє остаточне рішення може залежати від готовності Києва до поступок, які Трамп і його оточення розглядають як необхідні для “досягнення миру”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАБУ знайшло в будинку голови суду 271 тисячу доларів, але частину грошей йому повернули

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення повернути голові...

Митниця отримала право конфіскувати посилки

Верховна Рада України 25 березня ухвалила закон, який дозволяє...

Суддю Білгород-Дністровського суду звільнили після років ігнорування іспитів і підозр у фальсифікаціях

Суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одещини Наталю Анісімову звільнили через...

Рустем Умєров: “Якщо Росія порушить домовленості, Україна відповість”

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що переміщення Росією...

Посадовця «УКРДІПРОДОР» викрили на приховуванні 6,2 млн грн у декларації

Перший заступник керівника державного підприємства «Український державний інститут з...

Бізнес-партнер Крупи постане перед судом за ухилення від мобілізації

Завтра, 26 березня, у Придніпровському районному суді міста Черкаси...

Депутат із Закарпаття сприяв втечі Комарницького: його затримали спецслужби

На Закарпатті НАБУ та СБУ провели спецоперацію, у ході...

Український бізнесмен Козловський через Сирію виводить сигарети “Compliment” із тіньового ринку України

Події, які розгортаються в українських портах, не завжди помітні...