1 січня в Україні: церковні свята
Сьогодні українці вшановують святителя Василя Великого, святого Петра Могилу, а також Обрізання Господнє за новим стилем. У минулому цей день був пов’язаний із вшануванням мученика Воніфатія та преподобного Іллі Києво-Печерського за старим календарем.
Народні традиції на Василів день
У Василів день хлопці та юнаки з самого ранку посівали у сусідів. Вони брали з собою сумки із зерном і обсипали ним поріг господарів, бажаючи достатку, щастя і благополуччя. За традицією, що більше посівників приймала родину, то успішнішим вважався прийдешній рік.
Зерно, зібране після посіву, зберігали до весни і використовували для посівних робіт. Посівальників пригощали смаколиками та гостинцями.
Ситні святкові страви
Господині цього дня готували багато ситних страв, серед яких традиційно були ковбаси, холодець, кров’янка, голубці та печиво у формі тварини. Випічку роздавали рідним і сусідам, а залишки віддавали тваринам – для їхнього здоров’я в новому році.
Прикмети на щастя та достаток
- Для міцного здоров’я рекомендували вмитися водою з криниці або джерела.
- Чим більше посівальників прийде до вашого дому, тим кращим буде рік.
- Залишки зерна після посіву вважалися символом врожаю та благополуччя.
Що не можна робити 1 січня
- Не позичайте грошей і не оформлюйте кредити – це обіцяє борги на весь рік.
- Не кидайте розпочаті обов’язково справи – обов’язково їх завершіть.
- Не сваріться та уникайте конфліктів, щоб зберегти гармонійні стосунки з близькими.
- Не викидайте сміття та не виносьте речі з дому – це вважалося поганою прикметою.
Знак Зодіаку для народжених 1 січня
Люди, народжені 1 січня, мають знак Зодіаку Козеріг. Вони відрізняються наполегливістю, цілеспрямованістю та сильним характером. такі люди раніше досягають своїх цілей, зберігаючи честь і людяність.
1 січня – це день, коли традиції, вірування та сучасність об’єднуються, створюючи унікальну атмосферу свята. Дотримуючись народних звичаїв та порад, можна забезпечити собі вдалий і щасливий рік!