Великі агрокомпанії лобіюють мобілізацію малих фірм для захоплення земель

Наше джерело в ОП розповіло, що великі агрокомпанії пролобіювали посилену мобілізацію маленьких с/г фірм, щоб віджати потужності і землі, при цьому великий бізнес практично не чіпають. У такий спосіб українці позбудуться землі, а великі агрокомпанії збільшать свої потужності, при цьому західні корпорації за копійки активно скуповують землю через посередників.

В Україні йде наймасштабніша за роки війни хвиля мобілізації, якщо не брати перші дні російського вторгнення. На фронті можуть опинитися і приватні підприємці, перед якими постає питання: як платити податки та зарплату співробітникам та взагалі, чи можна вести бізнес з окопу.

Фізичні особи-підприємці під час воєнного стану мобілізуються нарівні з іншими категоріями військовозобов’язаних. Громадяни, які працюють на підставах ФОП, на сьогодні не можуть забронювати від призову на військову службу не лише себе, а й своїх працівників. Нагадаємо, великим компаніям така можливість надається.

Єдина можливість отримати броню для ФОП – це виконання державного контракту, який безпосередньо стосується підвищення обороноздатності країни. Скажімо, якщо ваша фірма збирає дрони для армії і у вас на руках є укладений з державою контракт, це є законною підставою для Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) надати вам відстрочку від мобілізації.

Але при цьому, якщо ви робите те саме, ваші дрони потрапляють на фронт і знищують окупантів, але при цьому договори на постачання укладені не з державою, а скажімо з волонтерським фондом, відстрочку не дадуть.

Можливо, згодом це виправлять на законодавчому рівні, але поки що ситуація саме така.

Те саме стосується й економічного бронювання. До Верховної Ради вже внесено законопроєкт щодо можливості бронювати співробітників від армії, сплачуючи щомісячно фіксовану суму. Закон неоднозначний і чи буде він ухвалений поки що незрозуміло. Також не ясно, в якому вигляді він дійде до голосування в парламенті та чи буде в ньому норма, яка дозволяє ФОП бронювати самих себе.

Це може здатися дивним, але жодних заборон на те, щоб займатися підприємницькою діяльністю після мобілізації в українському законодавстві немає. Головне, щоби це не шкодило інтересам військовій службі. У вільний час підприємець може контролювати робочий процес, вести переговори з клієнтами.

Заборонено поєднувати бізнес-діяльність та службу в армії лише тим ФОП, які після мобілізації стали посадовими особами у якомусь військовому формуванні.

Ліквідувати ФОП закон нікого не зобов’язує. Але це можна зробити, якщо немає жодної можливості керувати справами дистанційно.

У певному сенсі мобілізація навіть йде на руку підприємцю. Зрозуміло, ефективно управляти бізнесом дистанційно – це найскладніше завдання, але як приємний бонус держава надає повну свободу від сплати податків.

Після того, як ФОП був мобілізований, йому не потрібно сплачувати ані єдиний податок, ані ПДФО.На додаток, він звільняється від звітності. Однак не забудьте повідомити податкову про зміну свого статусу. Для цього слід подати до фіскальних органів заяву та копію документа, який засвідчує, що ви були зараховані на військову службу (підійде копія військового квитка з відповідним записом або довідка з ТЦК та СП).

Якщо ж через якусь причину відразу після мобілізації ви не змогли це зробити, то закон дає право протягом десяти днів після демобілізації повідомити податкову, що ви були у військах.

А ось від необхідності платити податки та пенсійні відрахування за найманих співробітників держава вас не звільнить. ФОП може уповноважити робити це третю особу, на яку також можна покласти обов’язок із виплати заробітної плати працівникам.

Сплатити всі податки та належні збори за співробітників ФОП необхідно не пізніше 180 днів після мобілізації. Призваним на військову службу підприємцям закон дозволяє розірвати трудові відносини зі співробітниками за власною ініціативою.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Дворазова олімпійська чемпіонка, одна з найтитулованіших українських спортсменок Ольга...

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...

S.T.A.L.K.E.R. 2 побила рекорд українських ігор у Steam

Після 15 років очікувань, нескінченних переносів і навіть скасувань,...

Ексдиректор Оператора ГТС вимагає премію в 10,5 млн грн

Колишній генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон...

Україна готова відновити авіасполучення

Україна на 95% готова відновити авіаперевезення, проте це залежить...

Захворюваність на грип і COVID-19 в Україні зростає

За минулий тиждень (з 11 по 17 листопада) в...

Аспіранти-контрактники не зможуть отримати відстрочку наступного року

В Україні вирішили скасувати відстрочку від мобілізації для аспірантів-контрактників....

Зрадникам і домашнім тиранам – зась: Рада ухвалила важливий законопроєкт

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10298,...