Верховна Рада розглядає законопроекти про суд присяжних

На засіданні Комітетів Верховної Ради з правової політики та правоохоронної діяльності оговорили законопроекти щодо введення інституту суду присяжних. Про це повідомив народний депутат Владлен Неклюдов.

Обговорення, проведене під керівництвом депутатів, мало назву “Обговорення законопроектів на запровадження суду присяжних в Україні”.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року Кабмін представив до Верховної Ради законопроекти №4190 та №4191, спрямовані на впровадження класичної моделі суду присяжних в Україні. Ці проекти були розроблені Міністерством юстиції. Їх включили до порядку денного у листопаді 2020 року, але подальші дії з ними були затягнуті.

Згідно із даними “Судово-юридичної газети”, на засіданні комітетів обговорювалися законопроекти 2709-1 та 2710-1 від 16 січня 2020 року (ініціатор – народний депутат Сергій Власенко), а також 3843, 3844, 3845 від 14 липня 2020 року (ініціатори – народні депутати Павло Фролов, Ігор Фріс, Федір Веніславський та Павло Павліш).

“Це важлива тема! Реалізація конституційного права громадян на участь у правосудді, і ця реформа має бути реалізована, щоб кожен громадянин міг взяти участь у правосудді і зрозуміти, що це означає в реальному житті!” – підкреслив Неклюдов.

До розгляду присутніх долучилися представники Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Державної судової адміністрації, Національної школи суддів, громадських організацій, міжнародних проектів допомоги (зокрема Агентства США з міжнародного розвитку USAID), судді, адвокати, прокурори, науковці та міжнародні експерти.

Виступили голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, голова Комітету ВРУ з питань правової політики Денис Маслов, заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук та інші представники.

Раніше вже проводились експертні обговорення теми “Суд присяжних: участь громадян як механізм підвищення довіри до правосуддя”, які були розроблені Коаліцією РПР за підтримки USAID. Учасники засідання були ознайомлені з результатами цих обговорень.

“У підсумку ми домовилися про наступні кроки з впровадження зареєстрованих у Верховній Раді України законопроектів на введення суду присяжних”, – повідомив Владлен Неклюдов.

Звідки планується взяти фінансування на запровадження повноцінного суду присяжних та чи планують такі зміни запроваджувати саме під час воєнного стану – наразі невідомо.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна отримає менше винищувачів F-16, ніж планувалося – Bloomberg

Цього літа Україна, після тривалого очікування, нарешті отримає нові...

Інваліди з України вбили і розчленували чоловіка у Німеччині

Життя сімейної пари інвалідів з України, що проживала в...

Розвіддрони обмежують удари ЗСУ по Криму

З початку липня стало помітно зниження кількості ракетних ударів...

Схеми відмивання грошових коштів інфраструктурного відновлення України

Після припинення військових дій в Україні, країна стикнеться з...

Керівник ДБР прагне отримати політичний гешефт від “справи Майдану”

В останні місяці зростає напруга навколо діяльності Державного бюро...

Таксисти Києва відмовляються від замовлень через побоювання щодо мобілізації

Згідно з повідомленням генерального директора корпоративної та сімейної служби...

Скандал навколо Сергія Лабазюка: корупційні схеми і земельні шахрайства

Сергій Лабазюк, відомий український народний депутат від фракції "За...

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про завершення досудового...