Верховна Рада ухвалила законопроєкт про заборону поїздок на автомобілях по територіях природно-заповідного фонду

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11024, що передбачає заборону на поїздки автомобілями та іншими транспортними засобами по територіях та об’єктах природно-заповідного фонду України. Під час голосування законопроєкт був прийнятий у другому читанні та в цілому, і тепер цей закон має набрати чинності після підписання президентом.

Ініціатором законопроєкту №11024 є прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Цей документ розробили за дорученням президента Володимира Зеленського, який відреагував на електронну петицію №22/163240-еп “Про регулювання джипінгу в Україні”.

“Зелені” та екологи давно намагалися заборонити джипінг у заповідних районах, у тому числі в Карпатах. І ось тепер це в них удалося на загальноукраїнському рівні. Раніше такі заборони вводили на місцевому рівні. Наприклад, кілька років тому джипінг заборонили на Івано-Франківщині.

Восени 2023 року у Київраді зареєстрували Проєкт рішення про заборону джипінгу на заповідних територіях Києва, розроблений за участю Київського еколого-культурного центру. У лютому 2024 року Київська міська рада ухвалила цей Проєкт. Тепер на територіях природно-заповідного фонду столиці не можна проводити змагання, перегони, ралі та трофі-рейди на джипах та квадроциклах.

Верховна Рада заборонила позашляховики у заповідниках та в Карпатах

До початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ у нашій країні досить часто проводили спеціальні джипінг-рейди. Іноді їхній маршрут пролягав по заповідниках. Так, у далекому вже 2011 році організаторам джипінг-рейду Ukraine-Trophy довелося витратити час та сили, щоб змінити маршрут під тиском екологів, оскільки спочатку він проходив по територіям Поліського та Рівненського заповідників.

Закон про заборону поїздок на автомобілях та інших транспортних засобах по територіям та об’єктам природно-заповідного фонду має підписати Володимир Зеленський. Потім закон опублікують у державних ЗМІ і він набуде чинності.

Після цього у заповідних районах України не можна буде їздити на транспортних засобах. Виняток – дороги загального користування, вулиці та дороги населених пунктів, автодороги на приватних територіях. Також виняток зроблено для місцевих мешканців та для туристів, які рухаються туристичними маршрутами.

Якщо фізична особа порушить цей закон, то її оштрафують на суму від 8500 до 17 000 грн. Якщо порушником виявиться юридична особа, то штраф становитиме від 17 000 до 25 000 грн.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вчені: проблеми зі сном підвищують ризик ранньої смерті на 87%

На тривалість життя впливає не тільки харчування, тиск чи...

На Івано-Франківщині військовому дали 5 років за відмову їхати на фронт через віру

На Івано-Франківщині військовослужбовця Збройних сил України засудили до п’яти...

Крупа залишиться за ґратами до вересня: суд зменшив заставу до 56 мільйонів

Вищий антикорупційний суд подовжив запобіжний захід для колишньої очільниці...

Середня зарплата українців зросла до 25 тисяч, але не скрізь

Середня зарплата в Україні у 2025 році зростає, однак...

Оновлення через “Резерв+” стало обов’язковим для бронювання працівників

Українці, які підлягають військовому обліку, не зможуть отримати відстрочку...

Блогерка Даша Квіткова познайомила сина з новим коханим

Новий роман однієї з найвідоміших блогерок країни Даші Квіткової...

Керівник міжнародного департаменту митниці Князевич задекларував 1,25 млн грн готівкою

Керівник департаменту міжнародної взаємодії Державної митної служби Микола Князевич...

На Вінниччині зафіксовано випадки лептоспірозу: один із хворих купався в річці Сіб

У Жмеринському та Гайсинському районах Вінницької області зареєстровано два...