Верховна Рада відпрацювала до пізньої ночі, але все ж розглянула поправки до законопроєкту про мобілізацію

Уночі до четверга, 11 квітня, Верховна Рада завершила розгляд понад 4 тисяч відхилених поправок до законопроєкту щодо мобілізації. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Прогнозується, що протягом дня 11 квітня парламент перейде до розгляду рекомендованих поправок від відповідних комітетів та до голосування в цілому.

Як зазначив Железняк, розгляд 4294 відхилених поправок до законопроєкту про мобілізацію завершився близько 2:00. Це зайняло 11 годин, і до завершення процедури в залі залишилося лише 30 депутатів. “Зараз перерва до ранку, потім ранковий “мотиваційний” виступ військових. Після цього буде 31 голосування за 31 враховану поправку до закону. І останнє голосування за законопроєкт в цілому”, — пояснив депутат щодо наступних кроків.

За висловами нардепів Ярослава Железняка та Олексія Гончаренка, протягом більшої частини 11-годинного процесу в сесійній залі було недостатньо депутатів для ефективного голосування. Тому ймовірніше, що всі розглянуті поправки залишилися відхиленими.

Автор кожної з поправок міг наполягати на її включенні до голосування, однак для прийняття такої поправки необхідно було б отримати 226 голосів.

Щодо законопроєкту щодо мобілізації, нагадаємо: 30 січня уряд зареєстрував у Верховній Раді нову редакцію законопроєкту про мобілізацію (№ 10449). Він передбачає, серед іншого, введення повісток через електронний кабінет призовника.

Також уряд пропонував встановлення строку служби — у разі безперервної служби протягом 36 місяців під час дії воєнного стану. Звільнення з військової служби в такому разі мало здійснюватися у строки, визначені рішенням Ставки верховного головнокомандувача.

7 лютого законопроєкт № 10449 щодо посилення мобілізації підтримали в парламенті на першому читанні. 27 лютого комітет Ради з питань національної безпеки розпочав розгляд законопроєкту до другого читання.

9 квітня комітет із національної безпеки і оборони, за ініціативою Кабінету Міністрів, вилучив розділ про строки служби з законопроєкту про мобілізацію і завершив його розгляд.

Член комітету, народна депутатка Ірина Фріз, розкрила деталі затверджених поправок до законопроєкту про мобілізацію.

Наприклад, надання консульських послуг громадянам України за кордоном буде здійснюватися за умови, що вони протягом 60 днів з моменту введення в дію Закону оновили свої персональні дані в консульських установах, відповідно до вимог умов воєнного стану.

Впровадження електронного кабінету для військовозобов’язаного, призовника та резервіста залишається правом (можливістю), а не обов’язком.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Заборгованість на ринку електроенергії України досягла 34,5 млрд грн

Український енергетичний сектор опинився у кризовій ситуації через рекордний...

Кабмін зменшує штат: скорочення торкнулося шести органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про скорочення граничної чисельності...

На Дніпропетровщині шахрай викрав понад 870 тисяч гривень у матері військового

На Дніпропетровщині шахрай скористався довірою матері зниклого військового та...

В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти”

Як повідомляють наші джерела, з поверненням Дональда Трампа в...

Правоохоронці розслідують фінансову діяльність сина колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова

Слідчих цікавить інформація про банківські рахунки Азарова-молодшого: поточні, карткові,...

Двоє киян постануть перед судом за підпали майна військових

Двох мешканців Києва судитимуть за організацію підпалів майна військовослужбовців...

Майно першої заступниці голови НБУ розпродають через суд

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила...

Працівники “Ощадбанку” організували схему з крадіжки коштів клієнтів

Правоохоронці на Львівщині викрили групу працівників банку, які за...