Відносини між Києвом та Вашингтоном стають напруженими через корупцію в Україні

За інформацією видання Washington Post, президент України Володимир Зеленський зазнав головного розчарування під час нещодавньої зустрічі з американським держсекретарем Ентоні Блінкеном. Західні партнери знову висунули вимогу до української влади щодо посилення боротьби з корупцією.

Як передає американське видання “The Washington Post” випустив матеріал про все більш напружені відносини між Києвом, Вашингтоном та іншими західними партнерами щодо боротьби з корупцією.

У матеріалі йдеться про те, що українські чиновники наполягають на тому, що вони борються з корупцією так само запекло, як їхні війська воюють із російськими окупантами на сході.

Але західні уряди, включаючи Сполучені Штати, кажуть, що цього все ще недостатньо, і це джерело все більшої напруженості у відносинах між Києвом та деякими з його найсильніших прихильників, що створює постійну загрозу для додаткової економічної та військової допомоги.

У статті йдеться про гучні справи та антикорупційні агенції, але, як зазначають автори матеріалу, американські чиновники, включаючи держсекретаря Ентоні Блінкена, кажуть, що цього все ще недостатньо.

Видання наводить слова українських чиновників про те, що ці справи свідчать про узгоджені та успішні зусилля щодо боротьби з хабарництвом. Однак усі обвинувачені наполягають на своїй невинності, і їхні справи ще не передано до суду.

“Те, що кількість справ подвоїлася, не означає, що корупції побільшало вдвічі. Навпаки: Це означає, що ми працюємо вдвічі ефективніше, ніж раніше”, — цитує видання главу САП Олександра Клименка.

Західні столиці, зазначає WP, проте не так у цьому впевнені. На кону боротьби з корупцією в Україні стоять мільярди – не лише власні податкові кошти, а й західна військова та економічна допомога.

“Багато хто в таборі Зеленського у приватних розмовах стверджує, що, хоча корупція залишається проблемою, антикорупційні зусилля будуть відволікати від того, що, на їхню думку, має бути головним: перемоги над Росією”, — пише WP.

При цьому, зазначає The Washington Post, українські чиновники скаржаться, що американці та європейці часто використовують стереотип про корумпованість України як привід для затримки чи протидії життєво необхідної допомоги, “і що це звинувачення є не лише кліше, а й свідченням лицемірства у столицях, які мають власні проблеми із корупцією”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Судова справа, яка тривала протягом декількох місяців, привела до...

ВАКС вимагає розслідування можливого незаконного збагачення голови НЕК “Укренерго” Кудрицького

Верховна адміністративна комісія справедливості (ВАКС) України прийняла рішення задовольнити...

Нардеп Ар’єв демонструє розкішне життя у Верховній Раді, увімкнені всі лампи і працюють кондиціонери

Український нардеп Олексій Ар'єв став об'єктом гострої критики після...

За корупцію тепер можна буде відкупитись, заплативши офіційно штраф

Верховна Рада України затвердила законопроєкт №11340, який став причиною...

Українські військові залишили Кринки, офіційної інформації поки не має

На передовій в Україні на островах Дніпра розгортаються нові...

За штрафи військовозобов’язаного можуть забрати майно, оформлене на дружину

Майно оштрафованого військовозобов'язаного можуть заарештувати, навіть якщо воно оформлене...

Солдата засудили за умисне вбивство цивільного у Харківській області

У Полтавській області суд засудив військовослужбовця до 9 років...

Ризикуючи життям українці рятуються від мобілізації

У статті для The Washington Post розглянуто складну ситуацію,...