Власний музей, 2 млн доларів та нерухомість в окупації: що задекларував Сергій Тарута

У своїй декларації за 2022 рік Сергій Тарута оголосив про наявність значних фінансових активів та нерухомості в своїй власності. Зокрема, у його розпорядженні знаходиться 1 мільйон 972 тисячі 517 доларів, 430 тисяч євро, та 20 тисяч фунтів стерлінгів у готівковій формі. Також він вказав на наявність 1 мільйона 279 тисяч 688 гривень, 37 тисяч 564 доларів, 22 тисяч 387 євро, та 5 фунтів стерлінгів на банківських рахунках.

Крім того, Тарута заявив про володіння понад 10 тисячами різноманітних предметів розкоші, мистецтва та антикварних виробів. Між ними — різноманітні ікони, картини, скульптури, старовинні мапи, амфори, годинники, посуд, а також колекції монет і багато іншого. Не дивно, що він є співвласником музею “ПЛАТАР”, де зберігаються тисячі історичних артефактів, представляючи різні епохи і культури.

Між найцікавішими експонатами особистої колекції Тарути можна відзначити скульптури відомого Родена, картини Рубенса та Брейгеля-старшого, колекцію давньогрецьких македонських монет, ювелірні вироби, такі як сережки з діамантами та сапфірами, а також шпильку Фаберже та інші цінності. Також він володіє значною нерухомістю, включаючи будинки та квартири у різних регіонах України та Криму.

Зазначено, що стан фінансових засобів Тарути зазнав значних змін з моменту окупації Криму та частини Донеччини у 2014 році. Не зважаючи на це, він продовжує зберігати та розширювати своє майно, включаючи унікальні артефакти та цінності, які представляють значення для культурної спадщини України.

Сергій Тарута, український політик, володіє імпозантною колекцією годинників, які він може носити на своїй руці. Серед них — Breguet AUTOMATIC (виготовлений з 18 каратів жовтого золота), Vacheron Constantin Patrimony (з 18 каратів рожевого золота), Blancpain Villeret (з білим золотом), Tag Heuer Calibre 16 Automatic Chronograph (із 18 каратами золота), Parmigiani Fleurier (виготовлений з 18 каратів білого золота) та Chopard L.U.C. XP (з рожевим золотом). Його дружина також має свою колекцію дорогоцінних аксесуарів, серед яких годинник з білим золотом та діамантами, сережки та кільця з різноманітними коштовностями.

У 2022 році Сергій Тарута отримав у парламенті 380 тисяч 801 гривню як заробітну плату (порівняно з 480 тисячами 22 гривнями у 2021 році). Він також отримав пенсію у розмірі 212 тисяч 902 гривні. Подарунки від своїх доньок політик оцінив у 690 тисяч 444 гривні. Дружина Сергія Тарути також отримала пенсію, проценти від вкладів у банку та подарунки на суму 74 тисяч 386 гривень.

Народний депутат задекларував значні фінансові активи та нерухомість. У його розпорядженні є значні суми готівки в різних валютах, а також позичка компанії “Айвазовське” на суму 3 мільйони 541 тисячу 758 гривень, яку російські окупанти у Криму вилучили. Дружина депутата також має значні грошові активи та нерухомість.

Крім того, у Тарути є різна нерухомість як у Україні, так і на тимчасово окупованих територіях, включаючи кілька будинків і квартир у різних регіонах. Деяка з цієї нерухомості можливо була конфіскована окупаційною владою.

Сергій Тарута володіє різноманітними активами та участь у багатьох компаніях і організаціях. Він користується автомобілем Lexus GS 430 2006 року, який придбав за 382 тисячі 956 гривень, тоді як його дружина володіє автомобілем Lexus GX 470 2008 року, придбаним за 149 тисяч гривень.

Політик є власником ряду акцій та часток у різних компаніях, включаючи Дніпровський металургійний комбінат, кіпрські офшорні компанії ARROWCREST LIMITED та DARGAMO HOLDINGS LIMITED, а також українські підприємства, такі як “Футбольний клуб Металург”, “Хокейний клуб Сокіл Київ”, “Азовморсервіс” та інші. Також він є кінцевим (спів)власником численних офшорних компаній, зокрема з Кіпру, Британських Віргінських островів, Кюросао та Ангільї.

Політик також заявив про свою участь у керівних органах різних громадських організацій, таких як “Міжнародний республіканський клуб”, “Український форум”, “Колегіум Анни Ярославни Схід”, “Спортивний клуб ІСД”, “Асоціація народних депутатів України” та благодійний фонд “Платар. Пам’яті Сергія Платонова”.

Сергій Тарута народився у 1955 році у селі Виноградне поблизу Маріуполя на Донеччині. Отримав освіту інженера-механіка в тоді ще Жданівському металургійному інституті (сьогодні відомому як Приазовський державний технічний університет) та менеджера зовнішньоекономічної діяльності у Донецькій державній академії управління. Починав свою кар’єру на заводі “Азовсталь”.

У 1995 році Тарута став одним із засновників корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД) разом з Олегом Мкртчяном та Віталієм Гайдуком. Корпорація спеціалізувалася на металургійному бізнесі та фінансуванні футбольних клубів. Тарута також працював депутатом Донецької обласної ради від 1998 до 2006 року.

У березні-жовтні 2014 року Тарута очолював Донецьку обласну державну адміністрацію. Під час його управління вдалося значно зменшити площу території, яка перебувала під контролем бойовиків з “ДНР”. Також у 2014 році Тарута обрався народним депутатом України, працюючи у цій посаді до 2019 року. У 2019 році він балотувався на посаду Президента України від партії “Основа”, але зняв свою кандидатуру та підтримав Юлію Тимошенко. На даний момент Тарута є депутатом Верховної Ради від ВО “Батьківщина” та першим заступником голови Комітету з питань економічного розвитку.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Врадіївці корупція освіти поставила під загрозу життя дітей

У Врадіївці, що на Миколаївщині, ситуація, пов’язана з облаштуванням...

Понад 50 українців загинуло перетинаючи річку Тису

Під час воєнного стану на ділянці кордону через річку...

Українців просять заощаджувати електроенергію через підвищення її споживання

Згідно з даними "Укренерго", попри зростання споживання електроенергії в...

Що робити, якщо вас оголосили в розшук ТЦК

В Україні, під час дії воєнного стану, громадяни призовного...

Кабмін закуповує нове обладнання та розширює доступ до лікування розсіяного склерозу

Уряд України прийняв важливі зміни у сфері охорони здоров'я,...

Нелегальні АЗС продають небезпечне пальне по всій Україні

В Україні триває боротьба з продажем підробленого пального, яке...

Євробачення-2025: Хто судитиме український Нацвідбір

Україна активно готується до Національного відбору на міжнародний конкурс...

150 тисяч українців перетнуло кордон за один день

Минулі вихідні стали рекордними для Державної прикордонної служби України,...