Власник “Гуліверу” розширював автопарк, не дотримуючись виплат за боргами перед державними банками

Структури бізнесу Віктора Поліщука, пов’язані з керівництвом Російської Федерації, у 2022 році не виконали повернення боргів перед державними банками України, стверджуючи, що мають фінансові труднощі. Протягом року до них не застосовувалися жодні штрафні санкції. У цей же період компанії, пов’язані з Поліщуком, продовжували купувати розкішні автомобілі на мільйони гривень, один з яких використовувався самим бізнесменом для подорожей за кордон.

За розслідуванням журналістів з «Схем», Віктор Поліщук, власник торговельно-офісного центру “Гулівер” у Києві, залишився з боргами перед “Ощадбанком” та “Укрексімбанком” на суму близько 14 мільярдів гривень, які мав повернути до 2044 року. Однак у зв’язку з вторгненням, державні банки не отримали від його структур близько 500 мільйонів гривень. Тим часом, власник “Гуліверу” продовжував поповнювати свій автопарк елітними автомобілями.

Журналісти виявили, що компанія, яка має зв’язок з Поліщуком, витратила значну суму на покупку авто, тоді як борги перед державними банками лишалися невідшкодованими. Зазначається, що автомобільна флотиля “Карпе ренталс” оцінюється приблизно в три мільйони доларів. Деякі автомобілі з цього флоту використовувались особисто Поліщуком для подорожей за кордон під час воєнного стану.

Поліщук відмовився коментувати, чи є купівля розкішних авто на фірму, записану на його сестру, методом приховування реальних прибутків в умовах великої заборгованості перед державою.

Бізнес Поліщука розцвів за часів президентства Віктора Януковича, коли його вважали одним із “гаманців” політичного клану колишнього президента. Тоді він отримав значні активи у фінансовій та роздрібній торгівлі, а також нерухомості. Його дружина також має родинні зв’язки з Кремлем. На сьогодні Поліщук залишається боржником перед “Ощадбанком” та “Укрексімбанком” на 14 мільярдів гривень.

Однак, керівництво державних банків протягом цілого року не застосувало до нього жодних штрафних санкцій і не розпочало примусове стягнення боргів або застави за кредитом, навіть у світлі зв’язків бізнесмена з Росією. У розслідуванні зазначається, що менеджмент державних банків виявив велику послідовність у відносинах з Поліщуком, хоча той систематично ускладнював виконання фінансових зобов’язань.

“Здається, менеджмент державних банків просто закрив очі на майже річну зупинку виконання фінансових зобов’язань позичальником та не скористався жодними з механізмів примусового стягнення, хоча мав такі в арсеналі”, – зазначено в статті.

Під час запитання у менеджмент “Гуліверу” про причини зупинки виплат, журналісти не отримали відповіді, навіть після тижня очікування на запитання.

У “Ощадбанку” пояснили свою неготовність наразі розпочинати примусове стягнення з Поліщука тим, що це може спричинити фактичне припинення співпраці з боржником, який виразив готовність співпрацювати. Також було відзначено, що в умовах широкомасштабної військової агресії Росії та пандемії COVID-19, негативний вплив на український бізнес важко уникнути. Щодо пільгових умов реструктуризації боргу, банк вказав, що вони були прийняті з огляду на критичний фінансовий стан боржника.

В “Укрексімбанку” також наголошено, що умови реструктуризації залежать від багатьох факторів, включаючи фінансовий стан боржника та перспективи його бізнесу.

На інші питання про борги Поліщука перед державними банками і можливі наслідки для нього не було надано відповідей, посилаючись на банківську таємницю. Віктор Поліщук також не відповів на запитання журналістів щодо цього питання.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Новий начальник Одеської військової академії під прицілом: скандальні подробиці про Андрія Ковальчука

Новопризначений начальник Одеської військової академії Андрій Ковальчук опинився у...

Заборгованість на ринку електроенергії України досягла 34,5 млрд грн

Український енергетичний сектор опинився у кризовій ситуації через рекордний...

Кабмін зменшує штат: скорочення торкнулося шести органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про скорочення граничної чисельності...

На Дніпропетровщині шахрай викрав понад 870 тисяч гривень у матері військового

На Дніпропетровщині шахрай скористався довірою матері зниклого військового та...

В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти”

Як повідомляють наші джерела, з поверненням Дональда Трампа в...

Правоохоронці розслідують фінансову діяльність сина колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова

Слідчих цікавить інформація про банківські рахунки Азарова-молодшого: поточні, карткові,...

Двоє киян постануть перед судом за підпали майна військових

Двох мешканців Києва судитимуть за організацію підпалів майна військовослужбовців...

Майно першої заступниці голови НБУ розпродають через суд

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила...